Szkoła Podstawowa Uczniów Kreatywnych Spółdzielni Oświatowej przy ul. Waryńskiego w Ostrowie Wielkopolskim poinformowała rodziców oraz uczniów o zaprzestaniu prowadzenia zajęć w sposób tradycyjny. Powodem takiej decyzji jest wykrycie u jednej z nauczycielek objawów koronawirusa.

Nauczycielka języka polskiego podejrzewając po symptomach zachorowanie, zbadała się w punkcie drive-thru, jak się okazało otrzymała wynik pozytywny. Pełniła ona funkcję osoby świadczącej opiekę w świetlicy szkolnej, po ustaleniach wynika, że miała ona kontakt z ponad 70 osobami w tym 6 nauczycielami. Wszyscy zostali objęci dozorem sanepidowskim, a do kwarantanny trafili uczniowie i nauczyciele wraz z domownikami.

W oświadczeniu czytamy:
W związku z zaistniałą sytuacją i informacja, że jeden z nauczycieli ma potwierdzenie zarażeniem COVID -19 Dyrekcja po uzyskaniu opinii Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Ostrowie Wielkopolskim ZAWIESZA ZAJĘCIA STACJONARNE w Szkole Podstawowej Uczniów Kreatywnych w dniu 11.09 i 14.09. Szkoła w tym czasie zostanie zdezynfekowana.