Za nami tragiczna sobota w regionie. W wyniku tragicznych zdarzeń zginęły 2 osoby, jedna ciężko ranna walczy o życie.

Pierwsza tragedia miała miejsce koło Zbierska w powiecie kaliskim. Około 11.00 dwóch motocyklistów zderzyło się z jadącą z przeciwka ciężarówką. Jeden z nich zginął, drugi jest w ciężkim stanie.
Do zdarzenia doszło w sobotę, 10 sierpnia na drodze na Zamęty. – Ze wstępnych informacji wynika, że motocykliści w wieku 27 i 28 lat jechali od strony drogi krajowej nr 25. Na łuku drogi zderzyli się z samochodem ciężarowym, który jechał z przeciwnego kierunku – informuje asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.
Jeden z motocyklistów zginął na miejscu, drugi śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do kaliskiego szpitala. Z nieoficjalnych informacji wynika, że ma uraz wielonarządowy oraz poważne urazy nóg. Mężczyzna w ciężkim stanie przebywa w szpitalu. 

Młodzi motocykliści wjechali w tył ciężarówki: 


Drugi śmiertelny wypadek miał miejsce na terenie zakładu zajmującego się złomem w Opatówku. 40-letni mężczyzna został tam przygnieciony przez część maszyny.
Do zdarzenia doszło w sobotę około 13-ej na terenie jednej z prywatnych firm w Opatówku. - Mężczyzna wykonywał prace naprawcze przy dużym urządzeniu. W pewnym momencie został nim uderzony, a następnie przygnieciony. 
40-letni mieszkaniec Opatówka został zabrany do szpitala. Niestety obrażenia okazały się bardzo poważne. Mężczyzna zmarł. Okoliczności tragedii wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury. Ciało 40-latka zostało zabezpieczone do sekcji zwłok.