W sąsiednim Krotoszynie otwarto nowoczesny szpital z nowymi oddziałami m.in położniczym, . Obecnie w krotoszyńskim szpitalu pracuje ponad 500 osób. Leczeni są tutaj pacjenci głównie z powiatu krotoszyńskiego ale także wielu z powiatu ostrowskiego.

7 lat temu Rada Powiatu Krotoszyńskiego przyjęła program restrukturyzacji krotoszyńskiego szpitala. I od tego się zaczęło. W 2018 roku ruszyła rozbudowa.
Koszt inwestycji był ogromny. Władze powiatu zaciągnęły na to przedsięwzięcie pożyczkę w wysokości 20 mln zł.
By mieć pieniądze na rozbudowę - wyemitowano także obligacje o wartości 3 mln zł. Koszt budowy nowego skrzydła szpitala w Krotoszynie wyniósł ponad 26 mln zł.
Wczoraj nastąpiło oficjalne otwarcie rozbudowanej części krotoszyńskiego szpitala przy udziale wielu gości.

Rząd widzi potrzebę wspierania i wzmacniania szpitali powiatowych – nie ich likwidowania – powiedziała w piątek w czasie uroczystości otwarcia rozbudowanej części Szpitala Powiatowego w Krotoszynie szefowa MRiPS Marlena Maląg.

"Jako rząd podejmujemy konkretne działania, dzięki którym nakłady finansowe na ochronę zdrowia wzrastają. Przyjęliśmy ustawę, która gwarantuje, że docelowo nakłady na służbę zdrowia będą na poziomie 7 proc. PKB" – powiedziała minister Maląg. Oceniła, że to "kolejny dobry dzień dla południowej Wielkopolski."

"W tym tygodniu mieliśmy zaszczyt z parlamentarzystami i z wojewodą wielkopolskim uczestniczyć w podpisaniu umów przekazujących środki na szpital w Grębaninie, Ostrowie i Jarocinie, a dziś – w Krotoszynie" – dodała.

"Rząd widzi potrzebę wspierania i wzmacniania szpitali powiatowych – nie ich likwidowania – to są miejsca, które zdały egzamin w czasie pandemii COVID-19, z którą walczyliśmy ponad dwa lata" – podkreśliła szefowa resortu rodziny.(PAP)