Trójka młodych techników z Ostrowskiego ZAP-u stworzyła latające pogotowie, które może dostarczyć do miejsca wypadku defibrylator.

Trójka uczniów drugiej klasy ostrowskiego technikum: Mikołaj Kłakulak, Mikołaj Koło oraz Filip Szafraniak chce unowocześnić wynalazek i wprowadzić go w życie. Chodzi o to, by dron mógł być wsparciem dla Pogotowia Ratunkowego. Statek powietrzny może poruszać się z prędkością 70 km/h przez 6 km, a jego udźwig to aż 9 kilogramów.

Za ten wynalazek uczniowie otrzymali tytuły Techno-Innovator oraz nagrodę pieniężną w ramach powiatowych techno-grantów. 
Dron posiada stację startową, która w automatyczny sposób otwiera i wysuwa obiekt latający oraz pozwala na bezpieczne ładowanie i przechowywanie. 

Teraz uczniowie proszą o Wasze głosy w plebiscycie. 

Wykonaliśmy projekt “Dron z zestawem do reanimacji”. Nasz projekt zdobył sympatię widzów i czytelników. Aktualnie startujemy w ogólnopolskim konkursie E(x)plory, gdzie jedna z prac dostanie złoty bilet i wstęp na wielki finał, który odbędzie się w Gdyni.
Głosy oddawane są przez publiczność, dlatego zależy nam na dużym rozgłosie projektu. Chcielibyśmy państwo poprosić o opublikowanie linku do głosowania na nasz projekt. Jest to dla nas bardzo ważne i na pewno pomogłoby to nam w dojściu do finału- mówi Mikołaj Kolo 

Link do głosowania konkursu:

https://biletnafinal.explory.pl/?fbclid=IwAR0ca9g0gIHtz0w4pDCglOZK0qzwERcZCAjBrJbWCXB_wd4n9F81oXqIpG0 

Projekt numer 18.