W conajmniej kilka sztuk dobrych jakości koszulek polo powinien wyposażyć się każdy mężczyzna. Są niezwykle wygodne, świetnie wyglądają, a także są niezwykle uniwersalne. W jaki sposób zmieniać charakter koszulek polo ze sportowego na bardziej elegancki?

Z czym nosić koszulki polo?


Kołnierzyk dodaje koszulkom polo nieco oficjalnego charakteru, jednak mimo wszystko nie nadają się one na bardzo eleganckie uroczystości. Świetnie wyglądają zaś w codziennych stylizacjach z dżinsami, lnianymi spodniami, a także - coraz modniejszymi wśród fanów miejskiej mody - ze spodniami dresowymi. Można dobrać do nich klasyczną, czarną ramoneskę czy kurtkę dżinsową. Na bardziej oficjalne okazje można założyć bawełnianą lub lnianą marynarkę. W letnie miesiące koszulki polo można swobodnie zestawiać z krótkimi spodenkami, lecz najlepiej sprawdzą się modele zahaczające o styl elegancki, gładkie lub zaprasowane w kant.

Koszulka polo w eleganckim wydaniu


Co prawda koszulek polo nie powinno zakładać się na eleganckie uroczystości, lecz świetnie sprawdzą się do pracy biurowej czy też na wieczorne spotkanie z przyjaciółmi. W takich okolicznościach będą prezentowały się stylowo i elegancko, zwłaszcza, jeśli dołoży się do nich dobrze skrojoną marynarkę. Największą popularnością cieszą się eleganckie i dość neutralne kolory, takie jak biel, czerń czy błękit które znajdziemy na https://diversesystem.com/pl/on/polo. Warto zwrócić uwagę na ilość guzików przy kołnierzyku. Najlepiej prezentują się koszulki posiadające dwa lub trzy guziki. Czteroguzikowe polówki zazwyczaj tracą na harmonijnym wyglądzie, mogą źle się układać w górnej części oraz zaburzać proporcje sylwetki. Kołnierzyk powinien być wykonany ze sztywniejszej dzianiny. Jest to bardzo ważne gdy planuje się nosić koszulkę polo na przykład do pracy. Przy bardziej oficjalnych okazjach koszulka powinna być noszona w spodniach.

Jak nosić koszulkę polo latem?


W przeciwieństwie do biurowej, bardziej oficjalnej mody, latem koszulki polo można nosić w bardziej intensywnych kolorach i wzorach. Popularne są kwiaty, motywy hawajskie, wzory geometryczne. Najlepiej prezentują się zestawione z lekko eleganckimi szortami lub długimi, lnianymi spodniami. W kwestii butów przy letnich stylizacjach panuje swoboda - koszulki polo wyglądają równie dobrze z eleganckimi, skórzanymi butami jak i ze sportowymi.

Najbardziej trafnym określeniem opisującym koszulki polo jest „sportowa elegancja”. W zależności od dobranych spodni i butów bez problemu można balansować na granicy sportowej nonszalancji a modnej, codziennej elegancji.