W związku z falą upałów jaka przelewa się w ostatnich dniach przez nasz kraj w wielu miastach w tym u nas zaczyna brakować wody w kranach.

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Gorzycach Wielkich z uwagi na panującą falę upałów oraz znaczny wzrost zużycia wody pobieranej z sieci wodociągowych, PROSI O OGRANICZENIE UŻYWANIA WODY DO CELÓW INNYCH NIŻ POTRZEBY BYTOWO-GOSPODARCZE, a w szczególności do podlewania trawy, podlewania ogródków, podlewania upraw rolnych, mycia samochodów, napełniania basenów.

Spory problem z brakiem wody ma także gmina Skierniewice. Miejscowość, która znajduje się między Łodzią a Warszawą. Tam sytuacja jest na tyle tragiczna, że powołano nawet sztab kryzysowy a wodę mieszkańcom dowożą zastępy z pobliskich Ochotniczych Straży Pożarnych.

W samym Ostrowie nie powinno być problemów: 

W Ostrowie nie powinno zabraknąć wody z kranach. Wydajności studni głębinowych jak i stacji uzdatniania są w stanie zabezpieczyć wodę jego mieszkańcom w okresach wzmożonych rozbiorów. Jedynie okresowo mogą występować spadki ciśnień wody spowodowane bardzo dużymi rozbiorami- napisał Zdzisław Marek dyrektor ds technicznych w spółce Wodkan. 

Czekamy na Wasze komentarze, gdzie w powiecie ostrowskim występują jeszcze problemy z dostępem do wody.