Ponad 3 mln 600 tys. zł przeznaczył samorząd województwa wielkopolskiego na budowę nowych zbiorników wodnych w regionie. W sumie powstanie 51 nowych zbiorników.

Dofinansowanie dotyczy budowy zbiorników o powierzchni od 0,3 do 2 ha. W sumie za dofinansowanie w kwocie 3 mln 600 tys. zł w Wielkopolsce przybędzie 48 hektarów zbiorników wodnych (51 sztuk). Dotacja do 1 ha powierzchni zbiornika wodnego wynosi 75 tys. zł. Ta dotacja przyznana jest osobom fizycznym. Natomiast w maju dofinansowanie otrzymała również gmina Sośnie w powiecie ostrowskim, gdzie powstaje zbiornik wodny a docelowo przy nim spory teren rekreacyjny. W ramach planowanej inwestycji przewiduje się realizację zbiornika wodnego oraz chodnika z miejscami ekspozycji, oświetleniem i elementami małej architektury. Na pozostałej części nieruchomości planowane są niezależne inwestycje zmierzające do powstania gminnego kompleksu terenów rekreacyjno wypoczynkowych, to jest: boisko do piłki nożnej z trybunami, kort tenisowy, boisko do piłki siatkowej plażowej, ścieżka edukacyjna, a także pole biwakowe z budynkiem zaplecza sanitarno – szatniowego. Uzupełnienie zagospodarowania stanowić będą dojazdy i dojścia do obiektów, parkingi, a także ukształtowana zieleń niska.

Zbiorniki powstaną na terenie 42 gmin w Wielkopolsce. Gmina Sośnie otrzymała 34 500,00 zł ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.