Niestety bardzo smutna informacja dociera do nas z Kalisza, gdzie małą Michalinka przegrała walkę z chorobą. Akcję pomocy dla Michalinki wsparło również wielu ostrowian, na ratunek dla niej zebrano blisko 800 tysięcy złotych.

Z przykrością informujemy, że zmarła 5-letnia Michalinka Grala, u której zdiagnozowano neuroblastom IV stopnia z przerzutami do szpiku.

Operacja usunięcia guza, naświetlanie, utotransplantacja szpiku kostnego i leczenie przeciwciałami anty-GD2 nie jest refundowane przez NFZ w związku z czym zorganizowana została zbiórka środków dla małej Michalinki. Mieszkańcy pokazali ogromne serca i udało się zebrać całą potrzebną kwotę w grudniu ubiegłego roku.

- W dniu 27.11.2021 roku o godz. 23.40 po długiej i trudnej walce z chorobą odeszła moja ukochana córeczka Michalina... Wnusia kochającej babci, wspaniała przyjaciółka... Nie dane było nam cieszyć się wspólnym życiem zbyt długo... Ale wiemy, że Ci, których kochamy, których pamięć w sercu zachowamy, miłość do nich sprawia, że żyją wiecznie w sercu i pamięci... - poinformował tata Michalinki.