Pracownicy ZUS ubiory służbowe i na ten cel państwowy gigant chce wydać 12 mln zł. - A na podwyżki nie było – mówią oburzeni pracownicy.

Panie, które pracują w ZUS dostaną kamizelki, dwie spódnice, żakiet i 10 koszul, a panowie dostaną garnitury.
Pracownicy ZUS są wściekli. Są niezadowoleni ze swoich zarobków, a kiedy rok temu domagali się 700 zł podwyżki, usłyszeli, że w kasie nie ma na to pieniędzy. Teraz mówią, że pracodawca postanowił uszczęśliwić ich na siłę.
„Zależy nam na tym, żeby zarówno odbiór merytoryczny, jak i wizualny naszych pracowników był jak najlepszy. Sprawności w obsłudze zawsze powinna towarzyszyć strona wizualna tej obsługi” – twierdzi ZUS w swoim komunikacie.
Obecnie pracuje tam ok. 46 tys. osób. W mundurki firma ubierze trzy tysiące pracowników Sal Obsługi Klientów. – To przedstawiciele związków zawodowych zwrócili się do zarządu Zakładu z prośbą o zakup strojów służbowych. Zarząd Zakładu nie podejmował tu własnej inicjatywy, tylko spełnił na prośbę, która do niego wpłynęła – zapewnia ZUS.
Rocznie utrzymanie ZUS kosztuje to 4,5 mld zł.

Warto przypomnieć, że łącznie w Ostrowskim ZUSie i jednostkach podległych zatrudnione są 1162 osoby.
W siedzibie oddziału w Ostrowie Wielkopolskim obecnie zatrudnionych jest 686 osób. W pozostałych podległych oddziałowi terenowych jednostkach organizacyjnych stan zatrudnienia (na 31 grudzień 2015 r.) kształtuje się następująco: w inspektoratach w Jarocinie: 33 osoby, w Kaliszu: 111, w Kępnie: 57, w Kościanie: 42, w Lesznie: 89, w Rawiczu: 89, w Wolsztynie: 31. W biurach terenowych w Gostyniu: 6 osób, w Krotoszynie: 6, w Ostrzeszowie: 6, w Pleszewie: 6.
Miesięczne wydatki na pensje dla pracowników to 3 641 708 złotych.
Pracownicy ZUSu mogą również liczyć na 13 pensję. 
Przy takim założeniu roczne wydatki na pensje to prawie 50 milionów złotych. (47 342 204 zł.)