Nawet 10 lat może spędzić w wiezieniu 42-letni mężczyzna zatrzymany 8 stycznia przez kryminalnych z Krotoszyna. Kierowca miał przy sobie prawie kilogram marihuany, którą przewoził w torbie na siedzeniu pasażera. Wartość narkotyku policja szacuje na 30 tysięcy złotych.

42-latek został zatrzymany przez kryminalnych w związku z podejrzeniem, iż ma on związek z przestępczością narkotykową. Już wcześniej był karany za tego typu przestępstwo. - Z posiadanych informacji operacyjnych wynikało, że mężczyzna może posiadać znaczną ilość narkotyków. Funkcjonariusze po przeprowadzonej obserwacji, wiedząc już na pewno, że osoba ma narkotyki, natychmiast go zatrzymali – informuje asp. Piotr Szczepaniak, oficer prasowy krotoszyńskiej komendy.

W trakcie przeszukania samochodu, którym kierował mężczyzna mundurowi natrafili torbę, a w niej blisko kilogram zielono-brązowego suszu roślinnego. Nie musieli długo szukać – narkotyki 42-latek przewoził na przednim siedzeniu auta. - Po zbadaniu zabezpieczonych substancji testerem narkotyków, okazało się, że to marihuana o łącznej wadze ponad 862 g. Z zabezpieczonych narkotyków możliwe było wytworzenie ponad 1000 porcji handlowych substancji odurzających. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonej substancji to ponad 30 tys. zł – dodaje asp. Piotr Szczepaniak.

Mieszkaniec Krotoszyna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu na 3 miesiące trafił do tymczasowego aresztu.


źródło fasktykaliskie.pl