Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu prowadzą kontrole w obiektach sportowych typu siłownie czy sale fitness w związku z obostrzeniami. 8 kwietnia zawitali do dwóch siłowni przy Alei Wojska Polskiego.

Działania policji miały miejsce w godzinach popołudniowych. W jednym przypadku czynności przebiegły bez zakłóceń. W drugim natomiast właściciel postanowił nie wpuścić policjantów do obiektu.

- Rozmowy funkcjonariuszy z właścicielem trwały blisko godzinę. Ostatecznie właściciel postanowił wpuścić policjantów na kontrolę. W obiekcie znajdowało się blisko 30 osób, które zostały wylegitymowane. Będziemy ustalać czy te osoby mogły przebywać na siłowni i czy ta siłownia w ogóle powinna funkcjonować - informuje asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

W policyjnej akcji brało udział 5 radiowozów i ponad 10 funkcjonariuszy.

Jak zaznacza rzeczniczka policji, funkcjonariusze prowadzą rutynowe kontrole w tego typu obiektach w związku z obostrzeniami.

- Zgodnie z obostrzeniami siłownie powinny być zamknięte. Trenować mogę jedynie osoby, które są w kadrze narodowej w sportach olimpijskich - dodaje asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Siłownie, sale fitness czy też aquaparki nie działają już od kilku miesięcy. Aktualne obostrzenia trwają do 18 kwietnia.