Bardzo nietypowe zgłoszenie otrzymali dzisiaj strażacy z PSP w Krotoszynie, na miejsce zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej oraz policję.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie 9 rano w budynku wielorodzinnym we Wronowie w gminie Krotoszyn.

Strażacy po dotarciu na miejsce zdarzenia sprawdzili pomieszczenie urządzeniami pomiarowymi. Nie stwierdzono w powietrzu substancji niebezpiecznych. Doszło do eksplozji z niewiadomych przyczyn. W toalecie były ślady pożaru, który powstał w wyniku eksplozji. Jeszcze przed naszym przybyciem osoba przebywająca w tym mieszkaniu podjęła skuteczną próbę ugaszenia pożaru – powiedział st. kpt. Tomasz Patryas, oficer prasowy z KP PSP w Krotoszynie.

Przeprowadzono czynności z udziałem technika kryminalistyki i biegłego z dziedziny pożarnictwa. Z nieznanych przyczyn doszło do prawdopodobnego zapłonu metanu nagromadzonego w instalacji odpływu toalety. Na skutek tego zdarzenia doszło do nadtopienia elementów toalety i okopcenia pomieszczenia - powiedziała mł.asp. Bartosz Karwik, zastępca rzecznika prasowego krotoszyńskiej policji. 

Pożar został ugaszony przez mieszkankę zanim na miejsce przybyły służby ratunkowe. Cztery osoby, który w chwili wybuchu znajdowały się w mieszkaniu zdążyły się ewakuować. Na szczęcie nikt nie ucierpiał.