W niedzielny wieczór doszło do wypadku z udziałem trzech samochodów na drodze wojewódzkiej 444 między Odolanowem na Sulmierzycami.

Samochód marki Peugeot poruszający się od strony Odolanowa doznał awarii, drugi pojazd marki Fiat Punto jadący również z tego samego kierunku, widząc stojący na poboczu pojazd zatrzymał się w celu sprawdzenia co się stało. Niestety pojazdy były prawdopodobnie zbyt słabo widoczne dla poruszającego się granatowym Renault i z impetem wjechał w stojące na poboczu 2 pojazdy.

W wyniku tego wypadku poszkodowane zostały łącznie 2 osoby, w tym kobieta w ciąży, która została przetransportowana przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Nieoficjalnie wiemy, że kierowca granatowego Renaulta został zabrany do szpitala przez jednych z świadków zdarzenia również do ostrowskiego szpitala jeszcze przed przybyciem służb ratowniczych.

Na miejsce natychmiast zadysponowane zostały 4 zastępy straży pożarnej, 2 Zespoły Ratownictwa Medycznego i kilka patroli policji.

Droga Wojewódzka 444 była całkowicie zablokowana przez około 3 godziny. Policjanci wyznaczyli objazd do Sulmierzyc przez ulicę Przemysłową w Odolanowie i przez kolejne miejscowości tj. Raczyce-Uciechów-Sulmierzyce.

Kierujący granatowym pojazdem marki Renault pochodzi z powiatu krotoszyńskiego.


Według nieoficjalnych wiadomości prawdopodobnie sprawa znajdzie swój finał w sądzie.