Dzisiaj, 27 marca w Kaliszu odbyła się kolejna rozprawa przeciwko 22-letniemu Erykowi J. - nożownikowi z Jarocina, który 22 marca 2018 roku w Cerekwicy Starej zamordował dwoje przyszłych teściów i swoją ciężarną partnerkę tym samym doprowadzając do śmierci dziecka, które zmarło po kilku miesiącach od narodzin w wyniku odniesionych obrażeń, ranił także dwie siostry swojej byłej dziewczyny.

Dzisiaj kaliski sąd przesłuchał dwie osoby, a jedna z nich zeznała, że Eryk J. był uzależniony od gier komputerowych, które polegały, między innymi na zabijaniu.

Adwokat wniósł o wydanie opinii uzupełniającej biegłych w zakresie zadanych obrażeń, a także uzależnienia nożownika od kier komputerowych.

Według mecenasa opinia ta będzie miała wpływ na to, czy ciosy, które zadawał oskarżony miały realny wpływ na zdrowie i życie poszkodowanych. Czy to były obrażenia, które zmierzały do pozbawienia życia czy trwałego kalectwa i oszpecenia. To jest bardzo  ważna opinia jeśli chodzi o kształt zarzutów. Opinie uzupełniające zostaną wydane przez lekarzy-psychiatrów, psychologów, Katedrę i Zakład Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Kolejna rozprawa nożownika odbędzie się dopiero 6 maja 2019 roku, 22-letniemu mężczyźnie grozi dożywocie.

W dzisiejszej rozprawie po raz kolejny udziału nie wzięła matka oskarżonego Eryka, która skorzystała z prawa do odmowy składania zeznań przed sądem.

Do tematu jeszcze wrócimy.

Źródło: jarocin.dlawas.info