Bite, głodzone, okaleczane i zabijane – przypadków okrutnego traktowania czworonogów ciągle nie brakuje. W nietypowy sposób uwagę na problem postanowiły zwrócić wolontariuszki z kaliskiego schroniska. W miniony weekend powstała sesja zdjęciowa, w której miejsce maltretowanych zwierząt zajęli ludzie.

"Gdy człowiek nauczy się szanować nawet najmniejsze stworzenie, wtedy nikt nie będzie musiał uczyć go, jak kochać drugiego człowieka. Współczucie dla zwierząt jest ciasno powiązane z dobrem ludzkiego charakteru i śmiało można powiedzieć, że ten który jest okrutny w stosunku do zwierząt nie może być dobrym człowiekiem" – cytują Alberta Schweitzera Katarzyna i Sebastian Szymscy, autorzy fotografii. Mocne zdjęcia, na których ludzie występują w roli maltretowanych zwierząt zamieścili na swoim profilu społecznościowym. Mają nadzieję, że ze swoim przesłaniem dotrą do jak najszerszej grupy osób.  

Sesja inspirowana była innymi kampaniami na rzecz walki z przemocą wobec zwierząt. Zrealizowana została dzięki kaliskiemu schronisku oraz wolontariuszkom, przy zaangażowaniu: Joanny Zychowicz, Katarzynay Olesińskiej i Niny Owczarek.

fot. Foto.Szymscy