We wtorek 30 kwietnia 2019 r. służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Ostrowie Wielkopolskim zakończył mł. bryg. Piotr Sobczak, który w tym dniu przeszedł na zasłużoną emeryturę.

mł. bryg. Piotr Sobczak. W sierpniu 1990 roku rozpoczął 5-letnie studia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, po ukończeniu których uzyskał tytuł mgr inż. pożarnictwa oraz pierwszy stopień oficerski – młodszego kapitana.

Po ukończeniu nauki w roku 1995 został skierowany do pełnienia służby w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu. Po reformie administracyjnej w roku 1999 został przeniesiony do Wydziału Kontrolno-Rozpoznawczego w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie na stanowisku starszego specjalisty przepracował 20 lat. Przez ten czas dał się poznać, jako strażak o wyjątkowo wysokim zaangażowaniu i poświęceniu dla wykonywanej przez siebie pracy oraz o doskonałym przygotowaniu zawodowym, czego dowodem było uzyskanie tytułu rzeczoznawcy ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych.

    W czasie służby był wielokrotnie odznaczany, wyróżniany i nagradzany, m.in.:

  • Srebrnym Medalem "Za Zasługi dla Pożarnictwa"
  • Brązową Odznaką "Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej"


Gratulujemy Piotrze i serdecznie dziękujemy za niezwykłe zaangażowanie i osobisty wkład w osiągnięcia KP PSP Ostrów Wlkp. Pozostawiłeś po sobie wiele znaczących sukcesów oraz zapisałeś się na trwałe w kronikach zawodowego pożarnictwa Ostrowa Wielkopolskiego, jako wspaniały prewentysta i niezwykły człowiek. Życzymy nieprzemijającego zdrowia, satysfakcji zawodowej, szczęścia rodzinnego i realizacji wielu planów i zamierzeń. Liczymy na dalszą współpracę i będziemy bardzo zadowoleni móc nadal korzystać z Twojego bogatego doświadczenia zawodowego i wiedzy na rzecz rozwoju ostrowskiej komendy. - piszą strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim na swojej stronie internetowej.

Opracowanie i zdjęcia: bryg. Krzysztof Biernacki