31 sierpnia doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką koło Odolanowa w powiecie ostrowskim. Jak podaje UAM, ofiarami byli pracownik Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM i jego narzeczona.

Do zdarzenia doszło 31 sierpnia koło Odolanowa w powiecie ostrowskim. W samochód osobowy uderzyła ciężarówka. Para jadąca samochodem zginęła na miejscu.
Para narzeczonych jechała obejrzeć swoją salę weselną. Ślub miał się odbyć w środę – 1 września.

Jedną z ofiar był wykładowca dr inż. Bartosz Wojtyra z Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM.

- Z żalem zawiadamiamy, że 31 sierpnia 2021 roku zmarł dr inżynier Bartosz Wojtyra, adiunkt w Zakładzie Geografii Rolnictwa i Wsi Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM, Sekretarz Unii Uczelni na Rzecz Rozwoju Kierunków Studiów w Zakresie Gospodarowania Przestrzenią, absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Kierownik i uczestnik projektów badawczych, autor wielu publikacji w prestiżowych czasopismach i wydawnictwach. Inicjator i organizator wielu przedsięwzięć na rzecz rozwoju geografii człowieka oraz planowania przestrzennego w Polsce - można przeczytać na oficjalnej stronie Uniwersytetu Adama Mickiewicza.