Uszkodził znak drogowy, elewację, rynnę i dach, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Sprawca nie uniknie jednak odpowiedzialności, dzień później sam zgłosił się na policję. Teraz będzie musiał zapłacić wysoki mandat.

Do zdarzenia doszło 25 stycznia około godz. 23.10 na ul. Chopina w Mikstacie. – Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierujący pojazdem o początkowych numerach rejestracyjnych DOL uderzył w znak drogowy, który przewracając się uszkodził fasadę budynku oraz rynnę i dach, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Skierowani na miejsce funkcjonariusze wykonali czynności celem ustalenia sprawcy zdarzenia sporządzając stosowną dokumentację – przekazała st. asp. Magdalena Hańdziuk, rzecznik prasowy ostrzeszowskiej komendy policji.

Policjanci długo jednak nie musieli szukać sprawcy. Dzień później do Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie zgłosił się 26-letni mieszkaniec gm. Ostrzeszów, który poinformował, że to on uszkodził znak drogowy, co potwierdziły również uszkodzenia na pojeździe marki VW, którym wówczas kierował.

Skończyło się na mandacie w wysokości 2 tys. zł.