SLD, partia Wiosna i Lewica doszły do porozumienia ws. jedynek na listach wyborczych do Sejmu. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie jedynką w okręgu kalisko – leszczyńskim Lewicy będzie Wiesław Szczepański, przewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Na wysokiej pozycji lewicowej listy będzie też Karolina Pawliczak, była wiceprezydent Kalisza.

Negocjacje polityków trzech lewicowych partii zakończyły się dziś o północy. Efektem obrad Rady Krajowej Lewicy Razem jest zatwierdzenie jedynek we wszystkich okręgach wyborczych w kraju. W okręgu nr 36 listę Lewicy otworzy Wiesław Szczepański, obecny przewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Szczepański jest też Rady Wojewódzkiej SLD w Wielkopolsce i członkiem zarządu krajowego tej partii.

Na kaliskiej liście Lewicy będzie też Karolina Pawliczak, była wiceprezydent Kalisza. Decyzji o kandydacie do Senatu jeszcze nie ma, bo prawdopodobnie cała opozycja zdecyduje się wystawić w każdym okręgu tylko jednego kandydata. Negocjacje w tej sprawie trwają. Oficjalny i ostateczną listę do Sejmu Lewica ogłosi w najbliższą niedzielę.

Źródło: faktykaliskie.pl