infostrow.pl » Katalog firm » Finanse i ubezpieczenia » Doradztwo finansowe i podatkowe

ID firmy: 26192

Inwestuj Finanse

O nas
Witamy na Investor.gov!

Dostarczony przez Biuro ds. Edukacji i Adwokacji Inwestorów SEC, Investor.gov to Twoje źródło internetowe, które pomoże Ci podejmować rozsądne decyzje inwestycyjne i uniknąć oszustw. Poświęć chwilę, aby obejrzeć nasz film poniżej, aby zobaczyć, jak Investor.gov może Ci pomóc.

Biuro Edukacji i Doradztwa dla Inwestorów SEC (OIEA) zajmuje się zaspokajaniem potrzeb inwestorów indywidualnych. Posiada trzy jednostki funkcjonalne:

Biuro Edukacji Inwestorów realizuje program edukacji inwestorów SEC, który obejmuje produkcję i dystrybucję materiałów edukacyjnych, prowadzenie seminariów edukacyjnych i wydarzeń zorientowanych na inwestorów oraz współpracę z agencjami federalnymi, stanowymi organami regulacyjnymi, grupami konsumenckimi i organizacjami samoregulacyjnymi w zakresie inicjatyw dotyczących alfabetyzacji inwestorów .

Biuro Obsługi Inwestora odpowiada na pytania, skargi i sugestie członków społeczeństwa. Każdego roku Biuro zajmuje się reklamacjami i pytaniami inwestycyjnymi od kilkudziesięciu tysięcy inwestorów indywidualnych i innych. Inwestorzy mogą kontaktować się z nami za pośrednictwem naszych internetowych formularzy skarg lub formularzy pytań lub naszej gorącej linii (800) SEC-0330 (bezpłatny numer w USA) w celu zadawania pytań dotyczących szerokiego zakresu tematów związanych z papierami wartościowymi, aby złożyć skargę na problemy z ich inwestycji lub ich specjalistów finansowych lub proponowania ulepszeń przepisów i procedur agencji.

Kancelaria Głównego Radcy Prawnego tworzy materiały edukacyjne na tematy związane z papierami wartościowymi dla społeczeństwa (m.in. dla Investor.gov, strony internetowej SEC przeznaczonej dla inwestorów indywidualnych) oraz doradza OIEA w kwestiach dotyczących papierów wartościowych i prawa administracyjnego.

Jeśli inwestorzy mają skargi dotyczące brokera lub doradcy inwestycyjnego, skontaktujemy się z firmą lub osobą fizyczną, aby dowiedzieć się, co się stało. Niekiedy skutkuje to zadowalającym rozstrzygnięciem reklamacji. Innym razem nie jest jasne, kto ma rację, a kto się myli. W takim przypadku informujemy inwestorów o możliwościach prawnych i samodzielnym dochodzeniu rozwiązania. Przeczytaj tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat rozpatrywania skarg inwestorów.

Nasi specjaliści również badają i dostarczają informacji na szereg tematów, takich jak to, czy broker lub specjalista ds. inwestycji ma odpowiednią licencję na prowadzenie działalności gospodarczej lub czy firma jest zarejestrowana w SEC.

Nie możemy powiedzieć inwestorom, jakie inwestycje należy podjąć, ale możemy zapewnić im bezstronne informacje na temat decyzji inwestycyjnych oraz ochrony przed oszustwami lub nadużyciami dotyczącymi papierów wartościowych.