Soczysty miąższ zamiast kolejnej szklanki wody? Dlaczego nie ! Wysokie temperatury za oknem, suche powietrze w pomieszczeniach skłaniają do poszukiwania ochłody. Dla zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia niezbędne jest uzupełnianie płynów w organizmie.

Polecam również warzywa i owoce z dużą zawartością soku, które powinny być zjadane w postaci surowej. Wśród letnich owoców, które dają poczucie orzeźwienia prym wiedzie arbuz. Maseczka z malin.

Arbuz należy do rodziny dyniowatych, zawiera aż 92% wody to dlatego doskonale gasi pragnienie.
Słodkawy smak oraz zwarta konsystencja owocu dostarcza niezapomnianych doznań smakowych i najbardziej smakuje latem. Hartowanie wodą.

Arbuz zawiera likopen, dlatego jest zalecany w przypadku leczenia chorób nowotworowych oraz chroni organizm przed chorobami związanymi z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu krwionośnego. Spożywanie arbuza usprawnia układ sercowo - naczyniowy i zapobiega rozwojowi choroby wieńcowej. Jak uniknąć udaru?

U mężczyzn obniża ryzyko zachorowania na raka prostaty aż o około 30%. U zdrowych kobiet natomiast zmniejsza ryzyko wystąpienia raka piersi. Czy badasz swoje piersi? Arbuz jest również moczopędny, zalecany chorującym na zapalenie nerek. Pozytywnie wpływa na zdrowy stan skóry, zapobiega jej wysuszaniu.

Trenuj Zdrowie Ewa Baura
www.trenujzdrowie.pl