Legalna marihuana do kupienia w naszej okolicy. Najbliżej, bo około 70 km mamy do Konina, następnie do Wrocławia.

Medyczna marihuana w Polsce jest legalna od 1 listopada 2017 r. Zawile skonstruowane przepisy spowodowały, że z takiej formy leczenia w naszym kraju można skorzystać dopiero dzisiaj. Na razie z receptą możemy udać się do trzech aptek: w Poznaniu, Koninie oraz Wrocławiu.

Medyczną marihuanę będziemy mogli kupić najbliżej w Koninie. Susz jest na receptę, która może przepisać każdy lekarz. Koszt grama jest szacowany na ok. 60 zł.

Na razie dostępny będzie jeden rodzaj suszu, który będzie miał stężenie 18 proc. THC oraz poniżej 1 proc. CBD. Sprowadza go spółka Spectrum Cannabis, należąca do kanadyjskiej grupy Canopy Growth Corp., globalnego lidera w branży medycznych konopi.

Wśród naukowców i lekarzy wciąż trwają spory co do skuteczności medycznej marihuany. Bywa ona stosowana w terapii m. in. stwardnienia rozsianego, lekoopornej padaczki, przewlekłego bólu neuropatycznego, bólu nowotworowego, jaskry, Parkinsona, Alzheimera, anoreksji, AIDS i zespołu Tourette’a.

Leczenie to budzi wiele kontrowersji. Według raportu Europejskiego Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii (EMCDDA) efektywność działania preparatów z konopi jest najlepiej udokumentowana przy stwardnieniu rozsianym, bólach neuropatycznych oraz epilepsji dziecięcej. Natomiast na skuteczność medycznej marihuany w innych schorzeniach dowody są zbyt słabe.

Receptę na leczniczą marihuanę może wypisać każdy lekarz, jednak niewielu ma w tym doświadczenie. W Polsce przeszkolonych z leczenia takim suszem zostało ok. 60 lekarzy.