Problemy z erekcją mogą się przytrafić każdemu mężczyźnie. Specjaliści zgodnie podkreślają, że takie kłopoty dotykają nawet stosunkowo młodych mężczyzn (po czterdziestce, a nawet trzydziestce). Zaburzenia erekcji nie prowadzą do niczego dobrego, ponieważ panowie obniżają swoją samoocenę i nie mogą sobie pozwolić na pełen komfort oraz swobodę w kontaktach seksualnych.

Seks to niezwykle istotna serca życia wśród ludzi. Pozwala na zbudowanie właściwej relacji z partnerem i zaspokojenie własnych potrzeb. Brak erekcji może skutkować pogorszeniem się relacji oraz wieloma kłótniami. Warto temu skutecznie przeciwdziałać. Zaburzenia mogą się pojawić m.in. na skutek różnych chorób, np. hormonalnych, układu krążenia, układu moczowego czy też na tle neurologicznym. Negatywnym czynnikiem jest również nadmierna dawka stresu. Zatem jak sobie radzić z brakiem erekcji ? Poznaj najlepsze metody:

Stosowanie tabletek na potencję

Jedną z najskuteczniejszych metod leczniczych jest stosowanie tabletek na potencję bez recepty. Oczywiście warto to najpierw skonsultować z doświadczonym specjalistą, aby sięgać jedynie po sprawdzone kapsułki. Takie preparaty pozwalają na:

 • utrzymanie pełnego wzwodu,
 • czerpanie większej przyjemności z kontaktów seksualnych,
 • szybszy powrót do pełnej sprawności seksualnej.

Zaleca się stosować przede wszystkim te specyfiki, które posiadają w sobie sildenafil lub l-argininę np. Vigrafast. Problemy z erekcją można rozwiązać m.in. u seksuologów oraz andrologów. Wizyta u takich specjalistów nie jest powodem do wstydu. To jeden z ciekawszych kroków, na jakie mogą sobie pozwolić współcześni panowie. 

Tabletki na potencję działają na bardzo prostej zasadzie. Wykazują się działaniem rozkurczającym i oddziałują na naczynia krwionośne. W ten sposób mężczyźni mogą osiągnąć satysfakcjonujący wzwód i odbywać długotrwały stosunek seksualny (praktycznie w każdym miejscu o jakim sobie tylko zamarzą). Kapsułki powinny być przyjmowane na określony czas przed planowanym zbliżeniem (od 30 do 60 minut). Właściwe stosowanie (brak przekraczania dziennych dawek) nie wywołuje skutków ubocznych.

Zdrowa, zbilansowana oraz zróżnicowana dieta

Drugim krokiem, na który powinni zdecydować się panowie jest przejście na zdrową, zbilansowaną oraz zróżnicowaną dietę. W tym celu warto udać się do polecanego dietetyka. Specjalista ułoży zainteresowanym odpowiedni plan żywieniowy, który należy jak najszybciej wdrożyć w życie. W diecie powinny pojawić się produkty bogate w minerały, witaminy, selen, argininę oraz cynk. Dietetycy znają się na tym najlepiej i będą wiedzieć, co polecić swoim pacjentom.

Wśród pożądanych produktów znajdą się m.in.: otręby, orzechy, owoce morza, pestki dyni, ryby, pełnoziarniste pieczywo, brązowy ryż, chude mięso, kasze, słonecznik, migdały czy też kakao. Wszystkie te składniki sprawią, iż zwiększy się ukrwienie penisa oraz wydłuży się czas wzwodu. Nic dziwnego, że panowie coraz chętniej decydują się na zmianę dotychczasowej diety, skoro niesie to za sobą takie pozytywy.

Należy też pamiętać o porzuceniu takich produktów, jak: cukier, sól, tłuszcze nasycone, fast-food, kawa czy też czerwone mięso. Warto jak najszybciej zrezygnować z wszelkiego rodzaju używek, w tym z alkoholu oraz papierosów.

Regularna aktywność fizyczna to klucz do sukcesu

Przy problemach z erekcją bardzo przydatna może się okazać regularna aktywność fizyczna. Wystarczy zaledwie 30 minut ćwiczeń dziennie, aby poprawić ukrwienie penisa oraz pozytywnie wpłynąć na jakość wzwodu. Do wyboru są takie zajęcia, jak:

 • bieganie,
 • jazda na rowerze,
 • zajęcia fitness,
 • taniec,
 • joga,
 • pływanie,
 • gra w tenisa,
 • squash.

Każdy jest w stanie dopasować aktywność fizyczną do własnych zainteresowań, planu dnia oraz możliwości. Panowie lubią sport, więc warto wdrożyć go do swojego życia w nieco większych ilościach. Opłacalnym krokiem jest zapisanie się na siłownię i rozpoczęcie współpracy z doświadczonym trenerem personalnym. Takie przedsięwzięcie popłaca praktycznie w każdym wieku. Takich treningów powinno być przynajmniej 3 razy w tygodniu.

Wyeliminowanie stresu

Istnieje również jedna prosta metoda, dzięki której kłopoty z erekcją mogą odejść w błogie zapomnienie. Chodzi tutaj o całkowite wyeliminowanie stresu lub jego ograniczenie. Oczywiście nie zawsze panowie mają na to wpływ, lecz istnieją pewne sytuacje, w których takiego stresu można uniknąć, np. w komunikacji miejskiej, podczas rozmowy ze znajomymi, itd. Najbardziej stresujące doświadczenia występują niestety w pracy, więc jeśli ktoś jest przemęczony, przepracowany i stale zestresowany powinien pomyśleć o zmianie dotychczasowego zawodu. 

Niektórym mężczyznom przydaje się terapia z psychologiem, któremu można opowiedzieć o swoich przeżyciach i emocjach. Dzięki temu zainteresowani są w stanie odnaleźć dla siebie właściwą ścieżkę i całkowicie zmienić dotychczasowe przyzwyczajenia. Nie należy się też zamykać na pomoc seksuologa. Jak widać istnieje wiele skutecznych metod, dzięki którym panowie mogą rozwiązać swoje problemy z erekcją. W ten sposób ich życie seksualne wejdzie na zdecydowanie wyższy poziom, a najbardziej zadowolone będą z tego powodu partnerki. 

Pomoc w przygotowaniu artykułu zapewnił portal ctn.com.pl.