
| Źródło: Artykuł sponsorowany
Jak zadbać o skórę w okolicy oczu?

Dlaczego skóra wokół oczu jest tak delikatna?
Skóra pod oczami jest znacznie cieńsza niż w pozostałych częściach twarzy, ma grubość jedynie pół milimetra. Z tego też powodu, dużo bardziej widoczne są naczynia krwionośne, co powoduje efekt powstawania cieni. Co więcej, pod oczami nie występują gruczoły łojowe, więc nie ma żadnego wewnętrznego czynnika chroniącego skórę na przykład przez przesuszeniem. Okolice oka są też często podrażniane – mamy na przykład tendencję do pocierania skóry w czasie demakijażu. Warto zadbać o taką pielęgnację tych miejsc, aby w szczególny sposób zadbać o skórę. Niestety bowiem to tam najszybciej widać oznaki starzenia, zmęczenia. Tak zwane kurze łapki zaczynają się pojawiać bardzo szybko, bo już koło 25 roku życia. Można ten moment opóźnić, dbając o prawidłowe nawodnienie organizmu, zbilansowaną dietę i właściwą pielęgnację.
Podstawowe problemy skóry pod oczami
Jakie są najczęstsze problemy ze skórą pod oczami? Przede wszystkim, pojawiają się wspomniane już kurze łapki. Sprawiają one, że twarz wydaje się dużo starsza, niż w rzeczywistości jest. Wiele osób zmaga się również z problemem cieni pod oczami. Najczęściej pojawiają się one w wyniku przemęczenia, niewyspania. Mogą też na stałe odcinać się na twarzy z powodu posiadania bardzo cienkiej, wręcz prześwitującej skóry pod oczami. Uciążliwe są również opuchnięcia. Worki pod oczami tworzą się z powodu zastoju limfy, przyczyna ta też jest odpowiedzialna za opuchnięte powieki. W tym drugim wypadku, może też chodzić o zatrzymywanie wody w organizmie, związane na przykład z wiekiem, czasem w cyklu menstruacyjnym, czy spożyciem alkoholu lub soli. Najtrudniej poradzić sobie z utratą jędrności i zmianą kształtu powieki. Jej opadanie może stanowić problem, który rozwiąże dopiero medycyna estetyczna.
Pielęgnacja skóry wokół oczu
Pielęgnację skóry wokół oczu warto włączyć jak najwcześniej. Nie należy sugerować się oznaczeniami wieku na opakowaniach, jest to tylko wskazówka. Istotne znaczenie ma to, jakie właściwości ma dany produkt.
W pielęgnacji okolic oczu istotne znaczenie ma systematyczność. Krem pod oczy przeciwzmarszczkowy warto włączyć do codziennej rutyny, nie tylko wtedy, gdy na przykład bardziej widoczne są cienie. Istotny jest dokładny demakijaż i także technika jego wykonywania. Pocieranie skóry może powodować uszkodzenia skóry. Dużo lepszym rozwiązaniem jest na przykład przyłożenie na chwilę wacika nasączonego mleczkiem czy olejkiem, aby kosmetyk miał czas rozpuścić resztki tuszu, korektora czy cieni. Podobnie jak w przypadku demakijażu, również podczas nakładania serum czy kremu znaczenie ma technika. Kosmetyki pielęgnacyjne wklepujemy, nie wcieramy. Nie nakładamy ich też zbyt wysoko, tak aby nie powodowały opuchnięć dolnej powieki. Warto wykonać delikatny masaż skóry, na przykład rollerem, tak aby uwolnić limfę i zmniejszyć obrzęki. Także w przypadku obszaru pod oczami ważna jest ochrona przed promieniowaniem UV. Słońce bowiem potęguje procesy starzenia się skóry.
Jak dobrać krem pod oczy?
Dobór dobrego kremu pod oczy przeciwzmarszczkowego to podstawa. Przede wszystkim warto zainwestować w osobny kosmetyk do tych okolic. Kremy pod oczy są bowiem bardziej skoncentrowane niż produkty do twarzy, silniej napinają czy ujędrniają skórę. Co więcej, kremy pod oczy przechodzą testy okulistyczne – w tej okolicy bardzo łatwo o podrażnienia i alergie. Jakich składników szukać? Warto wybierać kosmetyki bogate w retinol, ceramidy i peptydy, kofeinę, kwas hialuronowy, kolagen czy działającą rozjaśniająco witaminę C.
Napisz komentarz
Komentujesz jako: Gość Facebook Zaloguj