Światowa katastrofa! Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) nadwaga to cicha katastrofa zdrowotna, która w szybkim tempie rozprzestrzenia się po całym globie. Na całym świecie 1,6 miliarda dorosłych waży zbyt dużo, a 400 milionów cierpi już na otyłość, klasyfikowaną jako stan chorobowy.

Bardzo niepokojący jest fakt, że problem ten dotyka coraz częściej najmłodszych, bo aż 42 miliony dzieci powyżej piątego roku życia waży za dużo, a w Unii Europejskiej co piąte dziecko cierpi na otyłość. Największy odsetek ludzi z nadwagą mają takie kraje jak USA, GB i Niemcy. Nie powinno to uspokajać naszej czujności, ponieważ w Europie Środkowej, podobnie jak w metropoliach Chin takich jak Pekin i Szanghaj, odnotowuje się najszybszy przyrost osób z nadwagą.

Ciekawe, że problem ten rozprzestrzenia się również w Afryce, która naogół kojarzy się z obszarami głodu i niedożywienia. W Polsce w 2013 roku nadwagę miało 61% mężczyzn i 45% kobiet. Niestety, w zestawieniu z pozostałymi województwami, Wielkopolska przoduje pod tym względem i aż 53% dorosłych Wielkopolan ma wagę powyżej normy. Mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego nikt szczegółowo nie oceniał pod tym względem, ale gołym okiem widać na ulicach, że problem dotarł również do nas. (Niebezpieczna otyłość brzuszna)

Problemy zdrowotne.
Nadmierna waga to nie tylko problem estetyczny, ale przede wszystkim zdrowotny, bo bardzo często prowadzi do znacznego pogorszenia stanu zdrowia. Nie chodzi tylko o spadek kondycji związany z gorszą wydolnością organizmu, ale o poważne zakłócenia w jego funkcjonowaniu. Nadwaga jest podłożem do rozwoju wielu groźnych chorób takich jak: zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, stawów biodrowych i kolanowych, nadciśnienia tętniczego, zatoru, zawału mięśnia sercowego, udaru mózgu, wylewu krwi do mózgu, cukrzycy typu II, chorób nerek, kamicy żółciowej, niektórych nowotworów złośliwych (jajnika, piersi, macicy, prostaty, jelita grubego) U osób otyłych występuje trzy razy większe ryzyko choroby serca, cztery razy większe ryzyko nadciśnienia, pięć razy większe predyspozycje do rozwoju cukrzycy i miażdżycy, sześć razy większe ryzyko wystąpienia kamicy woreczka żółciowego. Nadwaga sprzyja poważnym zakłóceniom fizycznym i psychicznym i jest związana z większą umieralnością. Każde 0,5 kg nadwagi skraca życie o około 1 miesiąc, czyli 30 kg nadwagi będzie kosztowało 5 lat życia. (Jedz owoce i chudnij)

Nieskuteczna profilaktyka.
Za wieloma akcjami profilaktycznymi mającymi w tytule zapobieganie otyłości kryje się sprzedaż różnych, drogich specyfików lub cudownych diet, a nie rzeczywista próba zdiagnozowania i wyeliminowania przyczyn nadwagi. Niestety, ale wielokrotnie odnosi się wrażenie, że komuś zależy na tym, żeby osób z problemami zdrowotnymi było więcej bo wtedy więcej na nich zarobi. Nawet działania podejmowane przez państwo, któremu powinno zależeć na zdrowiu obywateli, są podobne do błądzenia po omacku i okazują się zupełnie nieskutecznymi, zresztą tak jak to ma miejsce w przypadku wielu innych tzw. chorób cywilizacyjnych. (Zdrowe odżywianie)

Zacznijmy wspólnie działać.
Jako osoby, które od wielu lat pomagają ludziom z nadwagą pozbyć się zbędnych kilogramów i znające problemy z tym związane, wiemy, że trzeba podjąć radykalne działania. Opierając się na naszej wieloletniej wiedzy i doświadczeniu wypracowaliśmy skuteczną metodę odchudzania, nie pociągającą za sobą efektów ubocznych i chcemy podzielić się nią z jak największą grupą osób. Wiemy, że jedynie ustalenie i wyeliminowanie rzeczywistych przyczyn tycia umożliwi zdrowe i trwałe pozbycie się zbędnych kilogramów. (Proste zasady na odchudzanie)

Teraz jest najlepszy czas.
Człowiek znacznie szybciej traci tkankę tłuszczową latem, dlatego ta pora roku jest najlepszą, aby zacząć odchudzanie. Piękna, słoneczna pogoda sprzyja aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, która znacznie efektywniej wpływa na spalanie tkanki tłuszczowej niż ćwiczenia w zamkniętych pomieszczeniach. Kiedy nadejdzie zima, będzie trudniej pod wieloma względami. (Poznaj odchudzający eliksir)

Czy wiesz, że tłuszcz w Twoim organizmie może odkładać się z różnych powodów. Na pewno bezpośrednią przyczyną tego nie jest lenistwo i brak umiaru w jedzeniu, tak jak to się powszechnie uważa, ale splot specyficznych warunków, które zaistniały w twoim organizmie. Przez nie Twój organizm działa nieprawidłowo, co zakłóca metabolizm i gospodarkę energetyczną. Przeanalizujemy twoją sytuację i przywrócimy działanie organizmu na właściwe tory. Pomożemy Ci ustalić prawdziwą przyczynę twojej nadwagi i wspólnie znajdziemy skuteczne rozwiązanie tego problemu. Podczas trenigów nie tylko dowiesz się jak poprawić swoją formę fizyczną, ale również bardzo miło spędzisz czas. Z nami doprowadź swoją wagę do prawidłowego poziomu i ciesz się pełnią zdrowia!
Jesteśmy doświadczonymi trenerami, dietoterapeutami i fizjoterapeutami, podczas naszej pracy pomogliśmy już wielu osobom nie tylko pozbyć się nadmiaru tłuszczu, ale również powrócić do pełni zdrowia i uzyskać wysoką formę fizyczną.

Jeśli zastosujesz się do naszych wskazówek to gwarantujemy że:

Nie musisz liczyć kalorii.
Nie musisz głodzić się i niedojadać.
Nie musisz na treningach wylewać litrów potu.
Nie musisz mieć efektów ubocznych odchudzania i uszczerbków na zdrowiu.
Nie musisz mieć efektu „jo jo”.

Nauczymy Cię:
Jakie pokarmy powodują, że tyjesz. Czego powinno się bezwzględnie unikać w diecie. Jakie składniki pokarmowe muszą znaleźć się w twoim menu. Co i jak powinno się jeść aby schudnąć. Czym jest zdrowe i odpowiednie dla Ciebie odżywianie.
W naszej pracy łączymy znane od dawna ze swej skuteczności, naturalne metody treningu i odchudzania z najnowszą wiedzą i najświeższymi odkryciami naukowymi z fizjologii i biochemii.
Prowadzimy regularne zajęcia co najmniej trzy razy w tygodniu, dodatkowe weekendy „Intensywne Spalanie Tłuszczu” oraz siedmiodniowe „Obozy Odchudzające” w atrakcyjnych turystycznie miejscach Polski i za granicą.

Marta Libudzic
Jacek Baura
Szczegółowych informacji szukaj na naszych stronach internetowych: www.martafit.pl i www.trenujzdrowie.pl
Zarezerwuj swoje miejsce już teraz !!!
Telefony: 508 190 001 oraz 519 177 247
Czekamy na Ciebie