
| Źródło: Artykuł partnera
Rodzaje kolczyków w uchu i ich nazwy

Nasze pierwsze skojarzenia z przebijaniem ucha
Pierwszą myślą po usłyszeniu frazy "kolczyk w uchu" jest standardowe przebicie jego płatka po obu stronach (earlobe). Wbrew pozorom nie jest to jedyny piercing uszny! https://estetico.pl/kolczyki-w-uchu
Rodzaje piercingu usznego
Zapraszamy też na BeautyPediaPatt! Znajdziesz tam recenzje wielu produktów: https://beautypediapatt.pl
Na rynku dostępne jest naprawdę wiele różnych rodzajów kolczyków usznych. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Ogranicza cię jedynie budowa twojego ucha. Poniżej zamieszczam aż jedenaście różnych piercingów ucha.
- Helix, czyli kolczyk znajdujący się w górnej części chrząstki małżowiny. Czas gojenia to około cztery miesiące.
- Forward helix jest przebiciem górnej części chrząstki małżowiny usznej (tak jak zwykły helix), ale położonej na przedniej części ucha. Czas gojenia to około cztery miesiące.
- Daith to przekłucie zagiętej części chrząstki znajdującej się w środkowej części ucha. Czas gojenia to około sześć miesięcy.
- Rook jest przebiciem zagiętej, górnej chrząstki ucha. Minimalny czas gojenia to pół roku.
- Tragus, którego nazwa pochodzi od nazwy konkretnej części ucha, znajduje się na chrząstce ucha położonej najbliżej twarzy. Minimalny czas gojenia to cztery miesiące.
- Anti-tragus mieści się na małej chrząstce nad płatkiem ucha. Goi się w około sześć miesięcy.
- Industrial to piercing robiony w górnej części małżowiny. Stanowi dwie dziurki. Czas gojenia to około rok.
- Tunnel - by go wykonać, należy wkładać do otworu w małżowinie coraz większe kolczyki które powoli rozpychają dziurkę, tak aby w środku kolczyka powstała wolna przestrzeń. Ucho po zrobieniu w nim tunnela nie dochodzi do wcześniejszego wyglądu, właśnie dlatego decyzja o zrobieniu tego typu ozdoby powinna być przemyślana.
- Conch to piercing środkowej części małżowiny usznej. W tym miejscu można przekłuć ucho na poziomo lub pionowo. Czas gojenia to około cztery miesiące.
- Snug (lub anti-helix) czyli kolczyk przebijający dwie warstwy chrząstki po zewnętrznej stronie ucha. Czas gojenia to około 8 miesięcy.
- Flat czyli przebicie na płaskiej części ucha. Decyzja o zrobieniu tego typu kolczyka powinna być przemyślana, ponieważ nie powinno się go wyciągać. Czas gojenia to około osiem miesięcy.
Jaki piercing wybrać dla siebie?
Może zaciekawi Cię też artykuł na temat kolczyka w nosie: https://estetico.pl/kolczyk-w-nosie
Przy tak szerokim wyborze naprawdę można dostać zawrotu głowy. Po obejrzeniu zdjęć, przeczytaniu opisów, zapragnąłeś wszystkich kolczyków jednocześnie. Jednak nie dasz rady pozwolić sobie na to finansowo. Co zrobić w takiej sytuacji?
Na początku spójrz na swoje ucho i sprawdź, czy kolczyki, które Ci się spodobały miałyby "miejsce" u ciebie. Niestety nie każdy ma predyspozycje do każdego typu piercingu usznego. Jeżeli nie jesteś pewny, możesz skorzystać z pomocy najbliższego piercera lub kosmetyczki, wykonującej kolczyki. Na pewno udzieli ci wyczerpującej odpowiedzi w tym zakresie.
Czy można zrobić za pierwszym razem więcej niż jednego kolczyka?
Jak najbardziej można zrobić więcej niż jednego kolczyka, jednak za jednym razem najlepiej wykonać piercing na jednym uchu, aby spokojnie spać na drugiej stronie, nie zahaczając o świeżo wykonane kolczyki. Po zagojeniu się wszystkiego możesz wybrać się i zrobić następny. Powtarzam jeszcze raz: ogranicza cię jedynie twój budżet i anatomia twojego ucha.
Kiedy najlepiej wykonać piercing?
Salony, w których wykonuje się piercing niezależnie czy u piercera czy kosmetyczki - są otwarte przez całe dwanaście miesięcy. Wiele słyszy się o zbawiennym robieniu piercingu latem, gdyż wtedy rana ma goić się szybciej. Jest to prawda (ale różnica nie będzie bardzo kolosalna). Gdy jednak latem często wybieramy się na basen - zdecydujmy się na kolczyk w zimę. Jednakże na pewno prawidłowemu gojeniu nie będzie sprzyjała czapka, którą nosisz najczęściej w tym okresie (chyba, że będziesz niezwykle ostrożny), aczkolwiek wykonanie piercingu zimą oznacza mniejsze prawdopodobieństwo obrzęku.
Napisz komentarz
Komentujesz jako: Gość Facebook Zaloguj