Już ponad rok w Ostrowie funkcjonuje sklep, w którym kupimy produkty pochodzące z konopi.

Konopie siewne (Cannabis Sativa) pochodzą z Azji Środkowej. W Polsce konopie siewne były znane już w czasach prasłowiańskich. Okrzyknięte zostały wtedy magicznym zielem. Wykorzystywano je w mistycznych obrzędach religijnych oraz kulturowych. Już wtedy z jej włókien tkano niezwykle wytrzymałe liny, zaś z jej nasion wytwarzano zdrowotne oleje.

Zajmujemy się przede wszystkim propagowaniem wiedzy o konopiach siewnych, pokazywaniu ludziom, że roślina ta może mieć bardzo korzystny wpływ na ich zdrowie i samopoczucie, odczarowaniem jej i zmianą wizerunku, gdyż konopie siewne to nie konopie indyjskie zakazane przez prawo, choć od niedawna dozwolone w formie suszu na receptę. Konopie siewne nie zawierają bowiem psychoaktywnego THC, ale całą resztę korzystnie wpływających na organizm czynników. Dawniej obsiana była nimi cała Polska, robiono z niej liny, ubrania, pożywienie - mówi Mariusz Jeszka właściciel sklepu 

W ostatnim czasie pojawiło się wiele nowości w ofercie sklepu konopie on-line. Ponadto sklep jest partnerem programów ostrowskich Rodzina 3+, Karta seniora i karta przedsiębiorcy, co pozwoli kupować produkty konopne w lepszych cenach. 

Specjalnie dla sympatyków kosmetyków i leków z konopi Właściciele przygotowali konkurs, w którym można wygrać zestawy z produktami z konopi. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy, polubić i udostępnić post oraz wpisać komentarz z oznaczeniem osoby: 

Roślina ta posiada cały szereg zastosowań, który możemy wykorzystać w medycynie, kosmetyce, ziołolecznictwie czy nawet w przemyśle włókniarskim. W dzisiejszych czasach na nowo przeżywa okres swojej popularności oraz jest uprawiana coraz częściej.
Jest to produkt dla każdego, nie istnieją żadne udowodnione naukowo przeciwwskazania, które zabraniałyby używania nasion konopi siewnej.

Ważnym produktem w sklepie są oleje CBD. Konopie zawierają w swoim składzie ponad 500 substancji czynnych tj. m.in. flawonoidy, terpeny, chlorofil, ale przede wszystkim kannabinoidy takie jak CBD, CBG, CBN itp. które za pomocą specjalnych receptorów CB1 i CB2 trafiają bezpośrednio w układ przede wszystkim nerwowy i immunologiczny. Pomocne to może być w przypadku osób cierpiących na: 
  • Choroby układu nerwowego w tym depresję, lęki, nerwicę, bezsenność. Mogą być pomocne w leczeniu Parkinsona, alzheimera, chorób neurodegeneracyjnych, stwardnienia rozsianego, padaczki lekooporne itp.
  • Choroby autoimmunologiczne jak chociażby łuszczyca czy Hashimoto.
  • Kannabinoidy zawarte w konopiach wykazują działanie przeciwzapalne, przeciwnowotworowe, przeciwbólowe i przywracają homeostazę czyli równowagę w organizmie. To może być równowaga chociażby w układzie hormonalnym. 

Produkty są na prawdę bardzo skuteczne, posiadają certyfikaty kosmetyków bio oraz wegańskich. Również ceny są przystępne i na każdą kieszeń. 75 gramowy krem na trądzik lub łuszczycę kosztują około 40 zł , serum na trądzik około 20 zł a maści przeciwbólowe zaczynają się od 15 zł. Maseczkę do włosów lub szampon kupimy w cenie do 25 zł- dodaje właściciel sklepu W ofercie sklepu znajdziecie:

- naturalne dermokosmetyki na problemy skórne typu: łuszczyca, Atopowe Zapalenie Skóry, Trądzik, grzybica, hemoroidy, problemy skórne głowy typu łojotok, łysienie, łupież oraz bardzo silnie przeciwzapalne i przeciwbólowo maści.
- kosmetyki do pielęgnacji całego ciała na bazie oleju konopnego ( nie znajdziemy w nich chemii, SLS, Parabenów, pochodnych ropy naftowej czy sztucznych konserwantów.
- cała seria naturalnych produktów dla dzieci – emolienty, kremy na AZS, na odparzenia, mleczka do pielęgnacji czy żele do kąpieli.
- zdrową żywność – nasiona, uspokajające i relaksujące herbaty, oleje, białko konopne (raj dla wegetarian i wegan oraz osób poszukujących żywności bez glutenu) (ogrom witamin, minerałów, kwasów omega 3 i 6, błonnika, pełnowartościowych aminokwasów i przeciwutleniaczy)
- OLEJE CBD.

Sklep stacjonarny znajduje się w Ostrowie Wlkp przy ul Krotoszyńskiej 80.
Sklep czynny jest od 9-17 od poniedziałku do piątku.
Przy sklepie jest parking dla klientów.

Więcej informacji znajdziecie na www.konopie-online.pl
Oraz na facebooku- TUTAJ