"The New York Times" donosi, że według najnowszych badań trening naturalny czyli aktywność fizyczna na świeżym powietrzu, przynosi więcej korzyści dla zdrowia, niż trening w przewidywalnych warunkach siłowni lub klubu fitness.

Te same badania wskazują, iż biegając na zewnątrz w naturalny sposób pracują nasze stawy i mięśnie, ponieważ teren jest o wiele bardziej zróżnicowany, czego nie uzyskamy na siłowni nawet zmieniając kąt nachylenia bieżni.

Dodatkowo badania Narodowego Instytutu Zdrowia w USA (National Institutes of Health) wykazują, że pokonując ten sam dystans na świeżym powietrzu, spalamy więcej kalorii niż na sali fitness.

Naukowcy potwierdzają, że aktywność fizyczna na świeżym powietrzu przynosi nie tylko lepsze efekty fizyczne takie jak sprawność i wytrzymałość, ale również powoduje niesamowitą poprawę samopoczucie. Co więcej, sprawdzono że osoby ćwiczące na zewnątrz są o wiele bardziej wytrwałe w treningach niż ci, którzy ćwiczą w zamkniętych pomieszczeniach.
Przebywanie na zewnątrz da Ci również świetną okazję do poznania nowych ludzi, z podobną pasją, zainteresowaniami, bądź podobnymi umiejętnościami.

Korzyści wynikające z treningu na świeżym powietrzu mają nieoceniony wpływ na nasze życie i otwierają horyzonty nie tylko fizyczne, ale również mentalne.

Z mojego wieloletniego doświadczenia wynika, że po ćwiczeniach na świeżym powietrzu niesamowicie wzrasta poziom zadowolenia ćwiczących. Systematyczny trening na świeżym powietrzu poprawia nasz stan psychofizyczny, któremu towarzyszy witalność, entuzjazm, wzrasta poczucie własnej wartości, spada poziom napięcia i zmęczenia.

Jedynie trening na łonie natury zaspokaja naturalne potrzeby zdrowotne Twojego organizmu, ponieważ ogromna dawka powietrza dotlenia cały Twój organizm, pobudza wszystkie układy, narządy, tkanki i komórki.

Przebywanie na świeżym powietrzu oprócz bezpośredniego kontaktu z naturalnym światłem, dostarcza Tobie również niezbędną do życia witaminę D.

Twoja zdolność odbierania bodźców zewnętrznych rośnie, dzięki czemu zachwyca Cię otaczający świat. :)
Wzrok, słuch, węch, dotyk, temperatura, równowaga, propriocepcja nie tylko sprzyja Twojemu rozwojowi, ale również uodparnia na choroby.

Proces hartowania odgrywa bardzo dużą rolę dla zdrowia, a w naszych warunkach klimatycznych, możliwe jest trenowanie na świeżym powietrzu przez cały rok.

Nie ma złej pogody do treningu, ograniczenia znajdują się tylko w Twoim umyśle; bo wystarczy, że ubierzesz się odpowiednio i znajdziesz w sobie motywację do działania.

Badania wykazały, iż atutem przemawiającym za zajęciami w otwartym terenie jest czynnik niższego odsetka kontuzji, wbrew obiegowej opinii, że trening na dworze może powodować większą ilość urazów. Jeśli zadbasz o odpowiednie obuwie, znacznie ograniczysz narażenie się na jakąkolwiek kontuzję. Podczas zajęć na twardym podłożu (parkiet) szansa na przeciążenie stawów kolanowych i ścięgien jest aż pięciokrotnie większa, niż w trakcie zajęć na miękkim podłożu (ziemi lub trawie).

Teraz dzięki licznym badaniom ekspertów już wiemy, że trening naturalny na świeżym powietrzu jest lepszy od treningu na siłowni czy w klubie fitness.

Jako wieloletni instruktor i trener fitness polecam:

- trening Nordic Walking

- trening na rolkach

- trening na nartach biegowych

- trening jogging

- trening kardiologiczny

- trening spalania tkanki tłuszczowej

- trening budowania masy mięśniowej

- trening rehabilitacyjny, po urazach i kontuzjach

- trening mamy i dziecka

- trening kalisteniczny

- trening na rowerze

Od teraz nie musisz już kupować drogiego karnetu na siłownię. Wystarczy wybiec z domu i zacząć robić to, co już dawno powinno stać się częścią Twojego zdrowego stylu życia.

Dla TrenujZdrowie   Marta Libudzic - martafit.pl