Soczyste, słodkie, czerwone – spożywać truskawki warto nie tylko ze względu na smak, ale również na zdrowie. Pachną, zachwycają kolorem i wabią smakiem – można je spotkać na skwerkach, placach i bazarach. Smakują w wersji podstawowej lub z dodatkami – to właśnie najlepszy czas na spożywanie truskawek.

Dla zdrowia
Porcja truskawek dziennie pokryje zapotrzebowanie na witaminę C, żelazo,fosfor, potas ponadto sole mineralne, pektyny. Są lekkostrawne, zapobiegają zaparciom mogą być uzupełnieniem diet odchudzających. Bywają uczulające dla osób cierpiących na alergię, najczęściej u małych dzieci. Truskawki opóźniają proces starzenia się.

Dla urody
Truskawki – to idealny owoc do wyrobu różnych maseczek w warunkach domowych. Stosowanie rozgniecionych truskawek w postaci maseczki nałożonej bezpośrednio na skórę przyczyni się do usunięcia przebarwień i odżywi. Wyciągi z tych owoców są składnikami wielu preparatów kosmetycznych. Truskawki w połączeniu z kilkoma kroplami olejem zadziałają przeciwzmarszczkowo na skórę, a z dodatkiem soku z cytryny bakteriobójczo i rozświetlająco.

Kulinarne smaki
Sałatki owocowe, musy, lody, koktajle z dodatkiem truskawek to tylko nieliczne propozycje na szybkie i lekkie przekąski, które można przygotować i doskonale sprawdzą się na wycieczce czy pikniku. Letni pomysł na spacer.

TrenujZdrowie Ewa Baura
www.trenujzdrowie.pl