Czym się kierować, wybierając ubezpieczenie turystyczne dla seniora? Jak w tym zadaniu może Ci pomóc kalkulator ubezpieczeń?

Ubezpieczenie turystyczne dla seniora – czyli dla kogo?

Dla każdego z nas pojęcie „senior” jest dość oczywiste. Warto jednak wiedzieć, że towarzystwa ubezpieczeniowe mogą definiować seniorów w różny sposób, a punktem odniesienia najczęściej jest wiek takiej osoby. Zależnie od firmy, ubezpieczenie podróżne dla seniora dostępne jest dla osób od 60.–70. roku życia. Dlatego też poszukując takiej polisy, zapoznaj się z ofertą kilku biur, aby przekonać się, czy niezbędne warunki są spełnione.

Ubezpieczenie dla seniora – czy cena zależy od wieku?

W zdecydowanej większości przypadków tak jest – mało tego, zazwyczaj osoby starsze muszą liczyć się z tym, że przyjdzie im zapłacić więcej za polisę turystyczną. Ale bez obaw, nie oznacza to, że nie znajdziesz nic interesującego i w przystępnej cenie. Oferta rynkowa jest bardzo rozbudowana, wystarczy odrobina chęci i cierpliwości. Jednym z praktycznych narzędzi, które pomoże Ci znaleźć najlepsze ubezpieczenie turystyczne dla seniora, jest kalkulator ubezpieczeń. Kalkulator ubezpieczeń pozwala na oszacowanie ceny polisy oraz porównanie wybranych propozycji – prawda, że użyteczne?

Wracając jednak do ceny ubezpieczenia turystycznego dla seniora – zwykle jest ona wyższa, gdyż biura ubezpieczeniowe oceniają, iż ryzyko choroby, kontuzji czy urazu jest większe u osób starszych. Pamiętaj, że nie jest to powód, aby całkowicie rezygnować z zakupu ubezpieczenia. Wręcz przeciwnie, seniorzy tym bardziej powinni kupić ubezpieczenie podróżne przed zbliżającym się wyjazdem.

Ubezpieczenie turystyczne dla seniora – jak wybrać?

Poszukując najlepszego ubezpieczenia dla seniora na wyjazd, koniecznie trzeba przyjrzeć się kilku kluczowym elementom, które bezpośrednio decydują o poziomie gwarantowanej ochrony. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na sumę gwarantowaną kosztów leczenia. Liczba ta może być różna zależnie od wybranego biura ubezpieczeniowego. Rekomenduje się, aby w czasie podróży europejskich gwarantowana suma kosztów leczenia nie była mniejsza niż 30 000 euro, a poza Starym Kontynentem nie mniejsza niż 60 000 euro. W przypadku krajów takich jak Stany Zjednoczone, Kanada czy Australia powinny być one jeszcze wyższe.

Drugi istotny czynnik, który warto wziąć pod uwagę przy zakupie polisy ubezpieczeniowej, to uwzględnione w ubezpieczeniu koszty ratownictwa. Jeżeli dojdzie do wypadku np. w trudno dostępnym miejscu, a do akcji zostanie wezwany śmigłowiec, poniesione koszty mogą okazać się gigantyczne. Jeśli natomiast wykupisz dodatkową polisę ubezpieczeniową, nie musisz martwić się pokryciem ewentualnego zobowiązania.

Zadbaj również o to, aby polisa dla seniora obejmowała Assistance oraz transport medyczny. Jeżeli dłuższe leczenie poza granicami kraju okaże się nieopłacalne lub niewystarczające, konieczne będzie zorganizowanie specjalistycznego transportu medycznego. Koszty z tym związane są bardzo wysokie, warto zatem zabezpieczyć się na taką ewentualność specjalną polisą. Sprawdź, czy w tym aspekcie zawiera ona klauzulę „bez ograniczeń”, wtedy w pakiecie znajdą się też takie usługi jak pomoc tłumacza i usługi kierowcy zastępczego. Ostatni istotny element to NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. W skrócie polega ono na tym, że w przypadku ulegnięcia wypadkowi przez seniora i doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu poszkodowany otrzyma odszkodowanie za poniesione szkody. Finalna suma uzależniona jest od procentowego uszczerbku na zdrowiu.

Jak zatem widać, wybierając ubezpieczenie dla seniora, należy wziąć pod uwagę co najmniej kilka istotnych czynników. Poświęć temu choć kilka chwil, aby zapewnić sobie lub bliskiej Ci osobie najlepszą możliwą ochronę.