
| Źródło: Artykuł Sponsorowany
Jak oszczędzić na zakupie laptopa naprawdę sporo? Sekrety sprzętu poleasingowego!

Sprzęt poleasingowy, czyli jaki?
Sprzęt poleasingowy to urządzenia, które przez pewien czas były wynajmowane przez firmy w ramach umów leasingowych. Gdy umowa dobiega końca, urządzenia poleasingowe wracają do leasingodawcy. Po dokładnym przeglądzie, odświeżeniu i ewentualnej modernizacji trafiają do sprzedaży.
Zauważ, że sprzęt poleasingowy to nie po prostu urządzenia używane. Laptopy, komputery, monitory i inne urządzenia po leasingu to specjalna kategoria produktów:
- były używane w formach przez krótki czas (zwykle od 6 do 24 miesięcy),
- nie były nadmiernie eksploatowane (prowadzono ich serwis, używano ich około 8 godzin dziennie w klimatyzowanych pomieszczeniach, nie instalowano na nich niezweryfikowanego oprogramowania),
- to zwykle laptopy serii biznesowych – o wzmocnionych parametrach, przystosowane do długiego bezawaryjnego użytkowania.
Choć sprzęty te nie są już fabrycznie nowe, w wielu przypadkach trudno odróżnić je od modeli świeżo wyjętych z pudełka. Były regularnie serwisowane, dbano o nie z należytą starannością i używano ich w stabilnych, bezpiecznych warunkach.
Na co zwrócić uwagę, kupując laptop poleasingowy?
Pierwszą kwestią jest oczywiście jakość sprzętu. Laptopy poleasingowe to zawsze sprzęty w pełni sprawne technicznie – dokładnie sprawdzone przed dopuszczeniem do sprzedaży i działają jak nowe. Ewentualne ślady użytkowania dotyczą samej obudowy. Takie niedoskonałości oznacza się skalą od A do C (laptop klasy A to sprzęt bez widocznych śladów użytkowania, a klasy C – z zarysowaniami lub innymi niedoskonałościami). Jednocześnie, jak już powiedzieliśmy, urządzenia poleasingowe były najczęściej używane w biurach, dlatego nie dotyczy ich problem istotnego zniszczenia obudowy.
O czym jeszcze pamiętać? Przed zakupem porównaj również proponowaną cenę z jakością i wydajnością zastosowanych podzespołów. Jak już wspomnieliśmy, urządzenia po leasingu cechuje bardzo dobry stosunek ceny do jakości, jednak warto sprawdzić, czy procesor, karta graficzna, pamięć RAM i inne elementy odpowiadają Twoim potrzebom.
Kupując sprzęty poleasingowe, zwróć również uwagę na sprzedawcę. Komputery, monitory i inne urządzenia najlepiej kupować od podmiotu prowadzącego działalność gospodarczą w tym obszarze – przykładem są sklepy i serwisy komputerowe.
Gwarancja, możliwość zwrotu i inne formalności
Kupując sprzęt poleasingowy w sklepie, możesz też liczyć na gwarancję. Dobre sklepy komputerowe, pewne swojej oferty, udzielają gwarancji zbliżonej do tej, jaka udzielana jest na sprzęty nowe. Dla przykładu sklep SERVECOM.pl sprzedaje sprzęt poleasingowy z dwuletnią gwarancją dla klientów indywidualnych i roczną dla firm. W obu przypadkach ochronę można dodatkowo wydłużyć do trzech lat.
Laptopy poleasingowe i inne sprzęty możesz bezpiecznie kupić również przez internet. Sprzęt otrzymasz ubezpieczoną przesyłką, a jeśli masz dodatkowe pytania – możesz poprosić o zdjęcia lub prezentację produktu w formie wideokonferencji. Pamiętaj też, że kupując komputer ze sklepu (tzn. firmy prowadzącej działalność gospodarczą), masz prawo do zwrotu towaru bez podania przyczyny.
Napisz komentarz
Komentujesz jako: Gość Facebook Zaloguj