Nick Mason to prawdziwa legenda rockowej muzyki psychodelicznej oraz progresywnej. W 1965 r. był jednym z założycieli Pink Floyd. Perkusista jest współkompozytorem słynnych utworów Pink Floyd „Echoes” i „Time”. Jego hobby to wyścigi samochodowe.

Perkusista legendarny

Właściwie to Nichalas Berkeley Mason urodzony w angielskim mieści Birmingham. Perkusista rockowy, jedyny członek grupy Pink Floyd występujący przez wszystkie lata istnienia grupy i jedyna postać zespołu, która zagrała na wszystkich płyta królów rocka progresywnego.

Saucerful Of Secrets Nicka Masona

Nick Mason (Pink Floyd, perkusja), Gary Kemp (Spandau Ballet, gitara i śpiew), Guy Pratt (Pink Floyd, bas), Lee Harris (Blockheads. Gitara) i Dom Beken (keyboards), czyli Nick Mason's Saucerful of Secrets. Nick Mason zadebiutował ponownie! 20 maja 2018 roku perkusista Pink Floyd z zespołem zagrał po raz pierwszy od 1967 roku w londyńskim klubie Dingwalls. Koncert ten spotkał się z ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. Trasa koncertowa po Wielkiej Brytanii, Ameryce Północnej i Europie wyprzedała się błyskawicznie. Dodatkowe koncerty w Wielkiej Brytanii w tym dwa w Roundhouse - miejscu, w którym Pink Floyd debiutował 15 października 1966 roku również zostały wyprzedane.

Live At The Roundhouse

„Live At The Roundhouse” Nicka Masona to koncertowe nagrania zarejestrowane podczas występu grupy w legendarnym londyńskim klubie w maju 2019 roku. Trasa koncertowa „Live At The Roundhouse” oddała prawdziwą esencję zespołu prezentującego utwory, które Pink Floyd rzadko grał na koncertach. Niektóre z nich nigdy nie były grane przez macierzysty zespół Masona. Wydawnictwo dostępne będzie w formacie 2CD/DVD, Blu-ray oraz na dwupłytowym albumie winylowym.

Koncerty w Polsce

Grupa Nick Mason’s Saucerful Of Secrets zagrała w Polsce 27 lipca 2019 roku podczas Summer Fog Festival 2019 w warszawskiej hali COS Torwar. Zespół ponownie odwiedzi kraj z nad Wisły tym razem podczas kameralnego koncertu, który odbędzie się 14 czerwca 2021 roku w Klubie Wytwórnia Łódź.