Coraz więcej par odchodzi od polskiej tradycji dużego i hucznego wesela decydując się świętować ten wyjątkowy dzień wyłącznie w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół. Małe, kameralne wesele to bowiem nie tylko oszczędność czasu i pieniędzy, ale także możliwość dzielenia się swoją radością wyłącznie z najbliższymi nam osobami. Dlaczego warto zorganizować kameralną zabawę weselną?

Małe kontra duże – tradycja weselna w Polsce

W polskiej tradycji od wieków panuje przekonanie, że tak ważny dzień w życiu, jakim bez wątpienia jest zamążpójście, wymaga odpowiedniego uhonorowania. Najlepszym tego przejawem zwykle jest huczna zabawa weselna do białego rana zorganizowana dla całej licznej rodziny i przyjaciół obojga nowożeńców. Następnego dnia natomiast, aby także stało się zadość tradycji, powinny odbyć się nie mniej huczne poprawiny.

Wielu współczesnych nowożeńców decyduje się jednak przeciwstawić tej tradycji i na przekór wszystkim huczną zabawę zastąpić kameralnym przyjęciem weselnym połączonym z tańcami. Wbrew pozorom, nie jest to zły wybór i wcale nie musi oznaczać tego, że nasi goście nie będą usatysfakcjonowani zabawą. Małe wesela i kameralne sale weselne w Ostrowie Wielkopolskim posiadają bowiem całkiem sporo zalet!

Zalety małego wesela, czyli czy warto przeciwstawić się polskiej tradycji?

Pierwszą z nich jest znacznie niższy koszt organizacji całego przedsięwzięcia. Oszczędności odczujemy zwłaszcza oglądając sale weselne w Ostrowie Wielkopolskim. Wynajęcie lokalu jest bowiem najbardziej kosztownym elementem ślubnych przygotowań, który pochłonie większą część naszego budżetu. To, ile będzie nas kosztowało wynajęcie lokalu weselnego, w największej mierze zależy bowiem od liczby gości weselnych.

Kolejnym atutem przemawiającym za organizacją małego wesela jest dzielenie radości z tego ważnego dnia tylko z osobami, które są dla nas naprawdę ważne. Wielu nowożeńców czuje pewien dyskomfort w związku z obowiązkiem zaproszenia na wesele dawno niewidzianych członków rodziny tylko po to, aby stało się zadość tradycji. W małym, bardziej kameralnym gronie, gdzie wszyscy goście dobrze się znają, możemy liczyć na znacznie lepszą zabawę, poświecić więcej czasu na rozmowę z każdym z nich i tym samym sprawić, że nasze przyjęcie będzie mile wspominane przez wszystkich weselników.

Ile kosztują sale weselne w Ostrowie Wielkopolskim?

Jak widać, małe wesele posiada pewne istotne zalety, dla których warto wziąć je pod uwagę. Kameralna zabawa weselna to idealny wybór dla nowożeńców, dla których największe znaczenie ma sam ślub, a wesele jest jedynie dodatkiem oraz okazją na wspólne świętowanie tej ważnej okazji w gronie najbliższych.

Małe wesele warto także zorganizować w sytuacji, kiedy nie stać nas na huczną zabawę, ale nie chcemy odwlekać ślubu w nieskończoność czekając na poprawę swojej sytuacji materialnej. Kameralne sale weselne w Ostrowie Wielkopolskim możemy bowiem wynająć w cenie już od 100 zł za osobę, co pozwala stosunkowo niewielkim kosztem zorganizować przyjęcie weselne.

Partnerem artykułu jest portal ślubny Wesele z Klasą oferujący: sale weselne Ostrów Wielkopolski - więcej na WeselezKlasa.pl.