Okres świąteczny powoli nadchodzi. Już w najbliższy weekend rusza pierwszy Jarmark Bożonarodzeniowy, w tym roku w powiecie ostrowskim odbędą się także 2 imprezy na Rynku- w Ostrowie i Odolanowie.

Pierwszy jarmark już 3 grudnia w Gorzycach Wielkich:

Obraz na stronie jarmark-2017.png
Największy jarmark- ten ostrowski rozpocznie się 11 grudnia i potrwa do 21. 17 grudnia odbędzie się za to Gwiazdka na Rynku. 
Co roku kilka tysięcy mieszkańców południowej Wielkopolski bawi się na rynku w Ostrowie Wielkopolskim podczas charytatywnej Gwiazdki na Rynku. Największy w regionie przedświąteczny festyn pod nazwą Gwiazdka na Rynku odbędzie się już po raz 25.
W tym roku ostrowianie i mieszkańcy okolicznych miejscowości zobaczą na scenie na ostrowskim rynku zespół Czarno-Czarno, wystąpi także Mrozu.
Nie zabraknie także ostrowskich artystów, a wśród nich między innymi dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury czy Big Band Powiatu Ostrowskiego.
Gwiazdka na Rynku organizowana jest przez Stowarzyszenie Ostrowianie Dzieciom Specjalnej Troski. Podczas tegorocznej Gwiazdki nie zabraknie oczywiście tradycyjnych cegiełek, które będzie można zakupić i tym samym wesprzeć dzieci, którymi zajmuje się ostrowskie stowarzyszenie.
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017 2
10 grudnia odbędą się imprezy w Odolanowie: 

Mikołaj na Rynku 2017
W okolicy odbędzie się także jarmark w Mikstacie: 
No automatic alt text available.

Image may contain: one or more people and text
Image may contain: food