Na rozrywkowej mapie miasta Ostrowa Wielkopolskiego pojawił się nowy punkt, w którym miłośnicy nietypowej formy rozrywki znajdą coś dla siebie. To już drugi pokój zagadek w Ostrowie.

Mowa o ENIGMA ESCAPE ROOM, który już 17 czerwca rozpoczął swoją działalność. Enigma to przeniesienie gier przygodowych typu "escape the room" (ucieczka z pokoju) do świata rzeczywistego. Przeznaczona jest dla grup składających się z 2-5 osób, a celem postawionym przed uczestnikami jest wydostanie się przed upływem 70 minut z pokoju, w którym zostali zamknięci. Cała drużyna zostaje zamknięta w pomieszczeniu z którego jest tylko jedno wyjście, aby je odnaleźć trzeba rozwiązać szereg łamigłówek i zadań logicznych. Emocje przy rozwiązywaniu zagadek dodatkowo potęguje presja czasu, ponieważ na wydostanie się z pokoju drużyna ma tylko 70 minut! Gra wymaga sprytu, logicznego myślenia i współpracy- tylko dzięki temu możliwe będzie rozwiązanie wszystkich zagadek i wyjście z pokoju.

W przypadku Enigmy grupy zostają zamknięte w pomieszczeniu pełnym dziwnych przedmiotów, kluczy, schowków, rekwizytów - wszystko, co znajdą, może okazać się przydatne do znalezienia szyfru, który pozwoli opuścić pokój. 
Zagadki są tak stworzone, żeby uczestnicy mogli się uwolnić, ale żeby nie było to łatwe. Liczy się dobra organizacja i praca w grupie - tylko to może pomóc w wydostaniu się z pokoju w ciągu 70 minut. Przez czas zabawy osoby są stale obserwowane. Nam wydostanie się z pokoju zajęło 61 minut i 12 sekund, choć łatwo nie było.


Do wyboru są 3 pokoje: 
Jigsaw- naraziliście się psychopatycznemu porywaczowi. Dzień zaczyna się jak każdy inny szkoła, praca i do domu. Jednak nie tym razem. Budzicie się oszołomieni, nie wiecie gdzie jesteście, wszędzie krew a ktoś wytyka Wasze wady. Z początku myślicie, że to głupi dowcip znajomych jednak ostatnie słowa anonimowej postaci dają Wam do myślenia. Jaka próba? Jaka gra? Czy to dzieje się naprawdę? To co się za chwilę wydarzy to walka o przetrwanie. Gdy stawką jest Wasze życie nie ma miejsca na błędy. Pytanie: czy gdybyście byli niewinni, to czy bylibyście w tym pokoju? Musicie zapłacić za swoje przewinienia. Może uda Wam się wydostać, ale na ucieczkę macie jedynie 70 minut i musicie przełamać Swoje lęki i wykonać wszystkie zadania a to wcale nie będzie takie proste, bo słynny Jigsaw przygotował dla Was szereg zagadek.
Poker room- znajdźcie majątek swojego przyjaciela- hazardzisty, który ubiegłej nocy uciekł przed ochroną, ponieważ liczył karty. Teraz cała jego wygrana znajduje się w zagadkowym poker roomie w sekretnym miejscu. Aby znaleźć skarb i wydostać się z pokoju musicie rozwiązać szereg zagadek w 70 minut w innym razie pracownik ochrony znajdzie Was i już nigdy stąd nie wyjdziecie...
Gabinet pułkownika- zostajecie zamknięci za szpiegostwo w mrocznym gabinecie pułkownika i szybko tracicie nadzieję na wydostanie się stąd. Jednak pułkownik zostaje wezwany do siedziby i macie zaledwie 70 minut na znalezienie sposobu na ucieczkę. W Waszej głowie istnieje tylko jedna myśl: Zdążymy? Musicie się pospieszyć i rozwiązać po drodze wszystkie napotkane zagadki, by uciec przed powrotem pułkownika w innym razie już nigdy nie wyjdziecie na wolność.


Więcej informacji stronie http://www.enigmaescape.pl/
Lub na: https://www.facebook.com/EnigmaOstrowWielkopolski/?fref=ts

Lokal znajduje się przy ulicy Wolności 9 w Ostrowie Wielkopolskim.