W ciągu najbliższych kilkunastu dni PKP Intercity chce przystąpić do zaawansowanych rozmów na temat montażu WiFi w pociągach Pendolino - poinformował Jarosław Oniszczuk, członek zarządu PKP Intercity.

- Wchodzimy w kolejny etap montażu WiFi w Pendolino. Za tydzień lub dwa powstanie model montażu i będziemy już prowadzili zaawansowane rozmowy - powiedział Oniszczuk. - Przede wszystkim musimy zabezpieczyć Pendolino dla potrzeb przewozowych. Wypadek, który na początku kwietnia tego roku zdarzył się koło Opola, skomplikował nam proces wprowadzenia WiFi do Pendolino. Zanim jednak zainstalujemy WiFi w Pendolino trzeba będzie przeprowadzić jego próby.
Oniszczuk dodał, że na czas montażu WiFi przynajmniej jeden skład będzie musiał zostać wyłączony z eksploatacji, żeby przetestować jego działanie.
- Musimy przede wszystkim dbać o pasażerów i o dostępność tego taboru. Teraz trwają rozmowy z Alstomem, który wyprodukował Pendolino, na dość zaawansowanym poziomie - wyjaśnił Oniszczuk. - Mam nadzieję, że do końca przyszłego roku WiFi już będzie w tych pociągach. Staramy się zrobić to jak najszybciej, bo wiemy, że tego oczekują nasi pasażerowie. Chodzi nie tylko o WiFi, ale również o sygnał GSM, bo z telefonami pasażerowie też mają problemy. Chcemy to rozwiązać kompleksowo, żeby był zarówno dobry sygnał do telefonów i WiFi - dodał.
Z posiadanych przez PKP Intercity składów pasażerskich tylko w Pendolino nie ma WiFi. W pozostałych zakupionych pociągach takich jak Dart i Flirt ta usługa działa.