Ostrowska straż pożarna interweniowała wczoraj kilkanaście razy. Duże zniszczenia również w sąsiednim powiecie Ostrzeszowskim.

9 sierpnia nad powiatem ostrowskim, a dokładnie gminą Nowe Skalmierzyce i Sieroszewice po raz kolejny już przeszła tam burza, która spowodowała jeszcze większe straty niż poprzednio.

Porywisty wiatr przyczynił się do zerwania dachów w kilku miejscowościach, m.in w Strzegowie, Chotowie, Węgrach, ale najbardziej z tych 3 miejscowości ucierpiała Strzegowa. Oprócz zerwanych dachów strażacy usuwali także powalone drzewa, konary i zabezpieczali zerwane linie energetyczne.

Uderzenie pioruna spowodowało także pożar skrzynki energetycznej na jednym z budynków mieszkalnych w miejscowości Namysłaki - tam działał zastęp z OSP Sieroszewice i OSP Masanów.

W usuwaniu skutków nawałnicy wzięło udział kilkanaście zastępów Straży Pożrnej, m.in. 2 z OSP Gostyczyna, 2 z OSP Skalmierzycze, 2 z OSP Sieroszewice, OSP Psary, OSP Ołobok, OSP Rososzyca, OSP Masanów, GCBA ciężki wóz gaśniczy, SH Podnośnik z PSP Ostrów Wielkopolski, zastęp z PSP Kalisz i inne okoliczne jednostki OSP.

Na terenie powiatu ostrowskiego wicher zrywał też linie energetyczne, a powalone drzewa zniszczyły kilka nagrobków na cmentarzu w Nowych Skalmierzycach.
Cztery zerwane dachy, linie energetyczne i połamane drzewa - taki jest dotychczasowy bilans burzy, jaka przeszła w czwartkowe popołudnie nad Grabowem.

Bilans w powiecie Ostrzeszowskim: 

Strażacy interweniują m.in. w Książenicach i Smolnikach. Na ul. Kościuszki w Grabowie wiatr zerwał praktycznie całą blachę z domu jednorodzinnego.
W Książenicach wiatr jak zapałki łamał drzewa. W miejscowości Muchy (gm. Kraszewice) wiatr uszkodził dach i komin.