Ostrowski portal poświęcony ratownictwu i służbom pod nazwą "Ostrów na sygnale" wyszedł z inicjatywą wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez polski oddział firmy SCANIA.

Konkurs polegał na głosowaniu poprzez facebookowe reakcje pod zamieszczonym przez daną jednostkę komentarzem ze zdjęciem zawierającym samochód strażacki na podwoziu ciężarówki SCANIA. Zdjęcie, które zostało wystawione przez w.w stronę zebrało największą liczbę polubień i udało się wygrać "Misie Ratownisie".

10 sierpnia 2018r. odbyło się przekazanie brygady misiów, która zasili załogę Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim. Misie będą towarzyszyć zawodowym strażakom podczas akcji ratowniczo-gaśniczych, a w wypadkach i zdarzeniach gdzie poszkodowane zostaną dzieci będą pełniły rolę maskotki, aby odwrócić ich uwagę od zamieszania panującego wokół.

Główna nagroda konkursu została ufundowana przez organizatora, tj. Scania Polska. Do ostrowskiej komendy PSP trafiło około 20 sztuk "Misiów-ratownisiów".


W piątek 10 sierpnia 2018 roku, na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim, odbyło się uroczyste przekazanie ostrowskim strażakom maskotek „Miś-ratownik”.  Otrzymane maskotki to główna nagroda konkursu zorganizowanego przez polski oddział firmy SCANIA, w którym wziął udział ostrowski portal internetowy poświęcony ratownictwu pod nazwą „Ostrów na sygnale”. Konkurs polegał na oddawaniu głosów na najlepsze zdjęcie samochodu strażackiego na podwoziu samochodu ciężarowego SCANIA. Zdjęcie, które zostało wystawione przez w/w stronę zebrało największą liczbę polubień. Misie zostaną umieszczone na wozach bojowych. Podczas akcji ratowniczo-gaśniczych, wypadków i innych zdarzeń, w których zostaną poszkodowane dzieci, ostrowscy strażacy będą wręczać maluchom maskotki, w celu zminimalizowania stresu związanego z tymi wydarzeniami. Do ostrowskiej komendy trafiło 20 maskotek- napisali strażacy na swojej stronie internetowej.