Ostrowski portal poświęcony ratownictwu i służbom pod nazwą "Ostrów na sygnale" wyszedł z inicjatywą wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez polski oddział firmy SCANIA.

Konkurs polegał na głosowaniu poprzez facebookowe reakcje pod zamieszczonym przez daną jednostkę komentarzem ze zdjęciem zawierającym samochód strażacki na podwoziu ciężarówki SCANIA. Zdjęcie, które zostało wystawione przez w.w stronę zebrało największą liczbę polubień i udało się wygrać "Misie Ratownisie".

W dniu dzisiejszym, tj. 10 sierpnia 2018r. odbyło się przekazanie brygady misiów, która zasili załogę Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim. Misie będą towarzyszyć zawodowym strażakom podczas akcji ratowniczo-gaśniczych, a w wypadkach i zdarzeniach gdzie poszkodowane zostaną dzieci będą pełniły rolę maskotki, aby odwrócić ich uwagę od zamieszania panującego wokół.

Główna nagroda konkursu została ufundowana przez organizatora, tj. Scania Polska. Do ostrowskiej komendy PSP trafiło około 20 sztuk "Misiów-ratownisiów".