Do tragicznych wydarzeń doszło w piątek w powiecie ostrowskim, gdzie w jednym z domów w gminie Raszków rodzina i służby walczyły o życie dziecka.

Przed godziną 19 dziewczynkę znalazł jeden z członków rodziny, który zauważył, że próbowała popełnić samobójstwo. Podjęto natychmiast reanimację i poinformowano słuzby. Pierwsi na miejscu byli policjanci, a kolejni ratownicy medyczni. Interweniował również LPR z bazy w Michałkowie gdzie medycy ze śmigłowca przy pomocy straży pożarnej również dotarli na miejsce. Przy dużych staraniach służb i rodziny niestety nie udało się uratować młodej osoby.

Spoczywaj w pokoju - kondolencje dla rodziny i najbliższych.

Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?


Jeśli potrzebujesz natychmiastowej pomocy możesz się zgłosić do
Ośrodków Interwencji Kryzysowej (OIK), które są w każdym większym mieście.

Możesz tam otrzymać pomoc psychologiczną, prawną, socjalną. Część OIK-ów jest czynna całą dobę i np.prowadzi noclegownie.

POMOC jest bezpłatna !
Nie musisz mieć ubezpieczenia.

Jeśli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, można się zgłosić też do każdego szpitala psychiatrycznego, tam też nie jest potrzebne ubezpieczenie zdrowotne.
W sytuacjach nagłych (o ile powiesz, że to sprawa pilna i dotyczy myśli samobójczych) lekarz musi Cię przyjąć tego samego dnia !

Lista Ośrodków Interwencji Kryzysowej
w Polsce jest TUTAJ - kliknij link

Adresy i telefony Ośrodków Interwencji Kryzysowej otrzymasz też w każdym ośrodku pomocy społecznej
(jest ich więcej niż w podanym wyżej linku).

Leki na depresję i inne schorzenia naszej psychiki przepisuje lekarz psychiatra.

Psycholog pomaga wyjść z kryzysu emocjonalnego, jednak pomaga doraźnie prowadząc zazwyczaj do kilkunastu spotkań i nie prowadzi terapii.

Przy potrzebie przepracowania poważnych kryzysów życiowych i długo utrzymujących się myśli samobójczych najlepiej może pomóc psychoterapeuta, który też zazwyczaj jest psychologiem, ale jest po kursach, studium lub studiach psychoterapii oraz obowiązkowej terapii własnej.