W całym kraju przybywa chorych na Covid-19, również w ostrowskim szpitalu przyjmowanych jest coraz więcej pacjentów.

W tej chwili w ostrowskim szpitalu jest już 15 chorych na COVID-19, w tym jeden w ciężkim stanie. Zdecydowana większość z nich to osoby nieszczepione.
Niestety, od kilku dni obserwujemy zwiększającą się liczbę chorych, którzy potrzebują hospitalizacji. Trzeba powiedzieć, że większość osób, które tu trafiły to osoby niezaszczepione. Między 80-90 % to pacjenci niezaszczepieni. Trafiają do nas z objawami niewydolności oddechowej, z dusznością, spadkiem saturacji, z wysoką gorączką i cechami zapalenia płuc. Ale też są i pacjenci, którzy kiedyś bardzo rzadko się zdarzali, z cechami niewydolności układu pokarmowego, jak uporczywe biegunki, wymioty, czy cechy odwodnienia - powiedział Dariusz Bierła, dyrektor ostrowskiego szpitala:

Ostrowski szpital ma obecnie 60 łóżek dla pacjentów z koronawirusem na oddziale wewnętrznym. Wiadomo, że już szykowane są kolejne łóżka dla chorych. 

Ostatniej doby w całym kraju badania potwierdziły 2771 nowych zakażeń koronawirusem, zmarło 49 osób z COVID-19 - podał w piątek wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska.