5 billboardów i ponad 100 banerów zawisło na nieruchomościach na osiedlu Zębców - Zacisze. Jest to protest mieszkańców w sprawie nieprzyjemnych zapachów pochodzących z RZZO w Ostrowie Wielkopolskim o których pisaliśmy wielokrotnie. Widocznie cierpliwość ludzi zaczęła się kończyć, bo padło wiele obietnic, a problem tylko się powiększa. Zapewne nie przypadkowo protest opatrzony został nazwą: " Śmierdzący problem w przyjaznym Ostrowie" bo jak wiemy władze nad zmianami w MZO i RZZO ma Pani Prezydent i jej klub radnych Przyjazne Miasto.

Organizatorzy zachęcają mieszkańców Ostrowa do przyłączenia się do protestu. "Zaczynamy protest przeciw Smrodowi w Ostrowie Wielkopolskim, każdego kto chciałby się przyłączyć wieszając baner prosimy o kontakt za pośrednictwem Facebooka TUTAJ LINK lub emailem zacisze.zebcow@gmail.com".
Aktualnie rada osiedla prowadzi dodruk banerów bo akcja cieszy się sporym zainteresowaniem i przygotowane materiały błyskawicznie się skończyły. 
O sprawie będziemy informować na bieżąco.

Władze miasta planują budowę bardzo drogiej spalarni śmieci w środku miasta w postaci elektrociepłowni na paliwa alternatywne. Trzeba mieć jednak świadomość, że inwestycja ta nie wpłynie pozytywnie na zapachy wytwarzane przez RZZO ( LINK DO ARTYKUŁU "Planują budowe spalarnii śmieci przy centrum miasta. Będą protesty ?" ) Problem odorów rozwiązać może hermetyczna hala z filtrami dla odpadów w RZZO, co ograniczy roznoszenie się nieprzyjemnych zapachów po 1/3 naszego miasta. Budowa spalarni może wygenerować kolejne problemy i jest bardzo kosztowana, szczególnie w czasach, gdy zadłużenie miasta dynamicznie rośnie. (69,6 milionów złotych do kwoty 105 milionów złotych, co w efekcie oznacza wzrost zadłużenia miasta o ponad 50% w od początku roku 2019)