19 września 2021 roku mijają dokładnie 33 lat od największej tragedii drogowej w historii powiatu ostrowskiego. W wypadku na trasie Ostrów Wielkopolski- Kalisz w miejscowości Ociąż zginęło 15 osób.

19 września miała miejsce największa katastrofa drogowa w historii powiatu ostrowskiego. Dziś mijają 33 lat od pamiętnej katastrofy drogowej w Ociążu. Zginęło w niej 15 osób w wieku od 15 do 56 lat.
Autokar przewożący pracowników jednego z ostrowskich zakładów oraz junaków OHP został staranowany przez przyczepę wyładowaną miałem. Na zakręcie odczepiła się od samochodu ciężarowego. Śledztwo ustaliło, że przyczyną była niesprawność zaczepu holowniczego.
Jelcz wyjechał w trasę z ewidentną usterką. Kierowca ciężarówki został skazany na karę 2 lat więzienia w zawieszeniu na 3 lata. Do końca nie przyznawał się do winy. Wrócił do pracy w swoim zakładzie, ale na własną prośbę został przeniesiony na inne stanowisko, gdzie nie musiał siadać za kierownicą.

Ofiary najtragiczniejszego wypadku w naszym regionie upamiętnia przydrożny krzyż postawiony w miejscu zdarzenia z września 1988 roku.