W tym roku po raz pierwszy ostrowski Finał WOŚP odbędzie się także na Piaskach Szczygliczka. O godzinie 12:00 wystartuje tam bieg „Pobiegnij z WOŚP w Ostrowie”, morsy tradycyjnie wykąpią się w lodowatej wodzie, pojawi się także Ochotnicza Straż Pożarna oraz Team Ostrów 4×4.

W dniu Finału, w samo południe odbędzie się coroczna już kąpiel Ostrowskiego Klubu Morsów. Dodatkowo na terenie Piasków Szczygliczka pojawi się Ochotnicza Straż Pożarna wraz ze swoimi pojazdami i sprzętem, a także ostrowska grupa pasjonatów motoryzacji Team Ostrów 4×4, którzy zaprezentują swoje pojazdy terenowe. Szczegółowe informacje dotyczące 1. Charytatywnego Biegu „Pobiegnij z WOŚP w Ostrowie” znajdziecie TUTAJ
Celem biegu jest przede wszystkim wsparcie ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom, a także popularyzacja biegania i aktywnego wypoczynku. Pieniądze zebrane podczas 25. Finału zostaną przekazane na wyposażenie oddziałów pediatrycznych i na godną opiekę seniorów.