W środę 13 czerwca odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca pierwsze Mistrzostwa Świata, które odbędą się w powiecie ostrowskim. Mowa o 35 Szybowcowych Mistrzostwach Świata, które w lipcu odbędą się w podostrowskim Michałkowie.

Przez dwa tygodnie o naszym regionie będzie głośno na całym świecie. Do powiatu ostrowskiego zjeżdżają piloci i ekipy z całego świata, już teraz wszystkie miejsca w hotelach są zajęte.
Niebo nad Wielkopolską przez dwa lipcowe tygodnie będzie należało do najlepszych pilotów szybowcowych naszego globu. Michałków będzie gospodarzem tegorocznych Szybowcowych Mistrzostw Świata. Przygotowania do wydarzenia trwały dwa lata.  
Na dzisiejszej konferencji prasowej zebrali się samorządowcy, których jednostki wsparły tegoroczne Mistrzostwa Świata. 
Łącznie budżet imprezy to około milion złotych. 

Wszystko po to, by najważniejsza tegoroczna impreza szybowcowa na świecie wypadła jak najlepiej. Zostały tylko sprawy kosmetyczne. Michałków już z niecierpliwością i rosnącą adrenaliną czeka na przyjazd najlepszych pilotów szybowców. 138 pilotów potwierdziło swój udział, będą reprezentować 29 państw. Jest to wydarzenie bez precedensu na tym terenie- powiedział dyrektor zawodów Maciej CałkaSzybowcowe Mistrzostwa Świata rozpoczną się 7 lipca na Rynku w Ostrowie Wielkopolskim. Zakończą 22 lipca na lotnisku w Michałkowie wręczeniem nagród najlepszym zawodnikom. Przez ten czas mieszkańcy całej Wielkopolski będą mogli obserwować podniebne zmagania zawodników.

Starosta ostrowski Paweł Rajski ma nadzieję, że do tego czasu uda się oddać do użytku budowaną właśnie ścieżkę rowerową od ostrowskich Piasków aż do Michałkowa. Tak by ostrowianie mogli dojechać na lotnisko rowerami. 

Wkrótce kolejne informacje na temat najważniejszej imprezy szybowcowej na świecie w 2018 roku.