Obecnie najbardziej poszukiwany człowiek w Polsce miał być widziany pod Ostrowem Wielkopolskim. Takie zgłoszenie otrzymała ostrowska policja.

10 lipca w miejscowości Borowce koło Częstochowy policjanci odnaleźli ciała kobiety i mężczyzny i ich 17-letniego syna. Ofiary zostały zastrzelone, a obecne ustalenia śledczych wskazują na to, że sprawcą zbrodni jest Jacek Jaworek. Podejrzany jest poszukiwany listem gończym oraz Europejskim Nakazem Aresztowania. Wystawiono za nim również czerwoną notę Interpolu.

Aby przyspieszyć poszukiwania, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach wyznaczył nagrodę w wysokości 20 tys. zł za przekazanie informacji, które pomogą doprowadzić do zatrzymania Jacka Jaworka. Wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu poszukiwanego, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KWP w Katowicach tel. 798031306, Komendą Miejską Policji w Częstochowie tel. 47 858 1255 albo z najbliższą jednostką policji (tel. alarmowy 112).

Informatorom zagwarantowana jest anonimowość. Policja przypomina, że ukrywanie lub pomoc w ukryciu osoby poszukiwanej jest przestępstwem i grozi za to kara pozbawienia wolności do 5 lat.

W ostatnim czasie zadzwoniono do ostrowskiej komendy. Osoba zgłosiła, że Jacek Jaworek robił zakupy w Czarnymlesie (gm. Przygodzice). Policjanci natychmiast udali się na miejsce jednak ustalili, ze był to fałszywy alarm.