Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sobótce w sobotę 27 lipca zorganizowali w swojej i okolicznych miejscowościach zbiórkę złomu. Zebrane pieniądze przeznaczoną na doposażenie nowego średniego wozu ratowniczo-gaśniczego, który zostanie przekazany jednostce jeszcze w listopadzie 2019r.

Ochotnicy z OSP Sobótki wchodzą w skład Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, co oznacza, że mogą być dysponowani do zdarzeń na terenie całego powiatu ostrowskiego. Dzięki zbiórce złomu będą mogli jeszcze bardziej doposażyć swój nowy wóz ratowniczo-gaśniczy, który odbiór przewidziano na listopad 2019 roku.

Nowy wóz to GBA marki KAMAZ zabudowany przez firmę BOCAR, który będzie posiadał zbiornik na wodę o pojemności 3500 litrów, dwuzakresową autopompę o wydajności 1600 litrów na minutę. Silnik pojazdu o mocy 290 KM i 1020 Nm, a napęd 4x4.


Wracając do zbiórki zorganizowanej przez OSP Sobótka. Informację o całym przedsięwzięciu dali na swojej stronie facebookowej około miesiąc przed planowaną zbiórką, dzięki czemu mieszkańcy okolicznych wsi mieli czas na zrobienie domowych porządków i przygotowania niepotrzebnego żelastwa do wydania, aby wspomóc ochotników.

Ostatecznie druhowie uzbierali pełne po brzegi 6 przyczep rolniczych złomu.

3 sierpnia nasza jednostka zdecydowala sie odwiezc zebrany zlom!!!!
Godzina 6 rano start...dołożyliśmy jeszcze trochę złomu od jednego gospodarza ktorego nie bylo go 27 na miejscu i pospinalismy dobrze pasami by nic nie odleciał podczas transportu.
Złom zdecydowaliśmy odwieźć do Jankowa do Pana Michalskiego z którym mieliśmy wszystko wcześniej uzgodnione. Wszystkie 6 przyczep wazylo 9 ton za które otrzymaliśmy ok. 5000 tyś zł.
Za tę pieniążki zostanie zakupiony sprzęt do nowego samochodu.
Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się ze było tego aż tyle!  - piszą druhowie z OSP KSRG Sobótka na swojej facebookowej stronie.