Środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego tymczasowego aresztowania zastosował Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie wobec 24-latka, który znęcał się nad swoimi rodzicami. Podczas interwencji zaatakował też policjanta.

7 czerwca w godzinach wieczornych policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie podejmowali czynności służbowe wobec 24-letniego mieszkańca miasta, który od czerwca 2016 roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoimi rodzicami. – Podczas przeprowadzanej tego dnia interwencji domowej mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości, był pobudzony, nie stosował się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy, a ponadto naruszył nietykalność cielesną jednego z nich – mówi asp. Magdalena Hańdziuk, rzecznik prasowy KPP w Ostrzeszowie. – Z uwagi na powyższe został on zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie.

9 czerwca, na wniosek Prokuratora, Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie zastosował wobec 24-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.