Roland Czaczyk walczył u boku legendarnego Ragnara Lothbroka i zdobywał Paryż w serialu ,,Wikingowie", co ciekawe Roland jest bratem Kordiana Czaczyka, który w w 2010 roku kandydował w wyborach o urząd Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.

Roland Czaczyk mieszka obecnie w Irlandii, a dokładniej w stolicy Dublinie. Z Ostrowa Wielkopolskiego wyjechał 1 lutego 2006 roku.

Aktualnie pracuję w szpitalu jako Pomoc Medyczna. W Polsce skończyłem Pielęgniarstwo, jednak od razu po szkole wyjechałem i nie odbyłem stażu pielęgniarskiego co niestety spowodowało skomplikowanie mojej sprawy z otrzymaniem prawa do wykonywania zawodu w Irlandii, ale nie narzekam, ponieważ lubię moją pracę- mówi Roland Czaczyk -Ogólnie w Irlandii zajmuję się wieloma rzeczami. Organizuję WOŚP, statystuję w filmach, tworzę strony www, projektuję materiały reklamowe. Poza pracą w szpitalu, reszta tych zajęć to moje hobby- dodaje Roland 

Byłem na castingu do pierwszego i drugiego sezonu, jednak praca, którą miałem wcześniej nie pozwalała mi na uczestniczenie w serialu. Teraz po zmianie, już nie mam tego problemu i jestem w 99% dyspozycyjny dla twórców serialu. Casting to tylko kwestia wypełnienia formularza z podstawowymi danymi adresowymi i kontaktowymi plus wymiary. Po wypełnieniu robią zdjęcię i trzeba czekać. Mi się udało :) - mówi Roland Czaczyk 

 

Wikingowie to kanadyjsko-irlandzki serial telewizyjny stworzony przez Michaela Hirsta dla kanału telewizyjnego History w Kanadzie. Miał premierę 3 marca 2013. Polska premiera pierwszego sezonu odbyła się 21 października 2013 roku na kanale History oraz 1 czerwca 2014 roku na kanale TV Puls. Polska premiera drugiego sezonu odbyła się na kanale History dnia 22 kwietnia 2014 r., a od października 2014 roku emitowany jest w TV Puls. Trzeci sezon miał premierę 19 lutego 2015 roku.

Akcja serialu rozgrywa się w Skandynawii u schyłku VIII w. wiking Ragnar Lodbrok jest sfrustrowany polityką lokalnego jarla Haraldsona, który co roku wysyła wojowników na łupieżcze wyprawy na wschód, który – jak ocenia Lothbrok – jest uboższy, niż ziemie na zachodzie. Prosi wikinga Flokiego o zbudowanie łodzi, dzięki której udaje im się dopłynąć do Anglii[1]. Ujawniające się zdolności przywódcze i organizacyjne oraz powodzenie pierwszej wyprawy na obce ziemie budzą w panującym jarlu zazdrość, a jednocześnie obawy o własną pozycję i autorytet. Chęć pozbycia się rywala prowadzi go jednak do zguby i ginie w pojedynku z Ragnarem. Ten zaś zajmuje jego miejsce, zostaje jarlem, wodzem jednej z osad. Jako nieustraszony wojownik jest ucieleśnieniem nordyckiej tradycji i oddania się bogom. Legenda mówi, że jest on bezpośrednim potomkiem Odyna, boga wojny i wojowników.

Serial Wikingowie składa się do tej pory z 29 odcinków w 3 sezonach.