Od piątku, 26 sierpnia 2016 roku, mieszkańcy Ostrowa będą mogli nieodpłatnie korzystać z kortu tenisowego, który powstał przy Szkole Podstawowej nr 7.

Mimo, że jest to obiekt usytuowany na terenie szkoły, korzystać z niego mogą wszyscy mieszkańcy naszego miasta. Powstał on w ramach Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego i jest jednym z pięciu zadań, które ostrowianie wybrali w głosowaniu do realizacji – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Kort dostępny będzie dla mieszkańców od dzisiaj tj piątku 26 sierpnia. Osoby zainteresowane korzystaniem z obiektu powinny zgłosić się do szkolnego sekretariatu, by ustalić harmonogram zajęć oraz zapoznać się z regulaminem korzystania z obiektu sportowego. Sekretariat szkoły czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.00, tel. 62 735 99 50.

Kort czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00 -20.00 we wrześniu oraz 16.00 – 19.00 w październiku. Natomiast w soboty i niedziele, tak we wrześniu, jak i w październiku, w godzinach 10.00 – 18.00.               

Pełny regulamin korzystania z kortu tenisowego dostępny jest na stronie internetowej szkoły (www.sp7.osw.pl) w zakładce dokumenty.

- „Bądź jak Janowicz i Radwańska” to zadanie, które zajęło czwarte miejsce w głosowaniu mieszkańców w ramach Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Prace na obiekcie są zakończone, więc zapraszam ostrowian do korzystania z niego. Kort dostępny jest bezpłatnie – informuje Beata Klimek, prezydent Ostrowa.

Na terenie, gdzie wcześniej usytuowane było zniszczone boisko asfaltowe wykonana została nawierzchnia z poliuretanu, opaska z kostki betonowej okalająca boisko, wykonano piłkochwyty oraz ogrodzenie. Dostarczono również akcesoria sportowe, m.in. siatki do tenisa.