W dniu 28 września br, młody mieszkaniec gminy Baranów w ciągu kilku minut zainkasował 18 pkt karnych oraz bardzo wysoką grzywnę. Dodatkowo złamał regulamin szkoły.

W dniu 28 września br. w Kępnie na ulicy Grabowskiej 18 letni mieszkaniec gm. Baranów, kierując samochodem osobowym marki BMW wyprzedził ciąg pojazdów w którym poruszał się między innymi nieoznakowany radiowóz. Kierujący wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej a także rażąco łamiąc przepisy ruchu drogowego na przejściu dla pieszych. Podczas kontroli okazało się również, że nie posiadał zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz naklejki kontrolnej na przedniej szybie pojazdu, mężczyzna nie miał również przy sobie dokumentu potwierdzającego jego uprawnienia do kierowania. W związku z licznymi wykroczeniami został ukarany wysokim mandatem karnym oraz zainkasował na swoje konto 18 pkt karnych.

Co ciekawe młody kierowca posiadał prawo jazdy zaledwie od 3 miesięcy. Przy okazji 18-latek złamał regulamin szkoły opuszczając jej mury w trakcie zajęć lekcyjnych.